Slečna nebo paní na hlídání

Podobně, jako paní na úklid, ani paní na hlídání není u nás až tak obvyklá, tak třeba v Americe a podobně. Avšak i u nás se najdou lidé, kteří chtějí někoho, kdo by se jim postaral o jejich malé ratolesti.

Proč bych měla mít někoho na hlídání?

Mít doma paní na hlídání má své výhody a využívají toho zejména lidé, kteří musí do práce a jejich děti nemohou dát do školky, protože jsou malé a podobně. Tak zatímco se nějaká žena postará o vaše děti, tak vy můžete pracovat. A další výhodou je, že si dítě zvykne být i s cizími lidmi a pak se jednoduše začlení do společnosti.

Ne každá žena je dobrá na hlídání

Mít doma ženu, která by se starala o vaše děti, přináší o pár nevýhod. Jedná se o podobné nevýhody, jako kdybyste si do domu vzali jakéhokoliv cizího člověka. Jde o cizí osobu, která bude mít kdykoliv možnost nahlížet do vašich věcí a do vašeho soukromí, takže je těžké najít takovou, které byste mohli věřit, obzvlášť, když paní na hlídání bývají z cizích zemí. A velkou váhu musíte také dát na to, jak se chová a vystupuje, protože si musíte uvědomit, že tato žena se bude nejen starat, ale také bude jistým způsobem vaše děti vychovávat, takže potřebujete někoho, kdo by měl stejný názor na výchovu jako vy, zejména co se týče trestů a podobně.

Největším problémem může být to, že když má dítě svou paní na hlídání, tak váš vztah rodič a dítě může ochabnout a dokonce natolik, že dítě bude mít svou chůvu raději než vlastního rodiče, takže když bude mít problém, půjde na chůvu a podobně, což rozhodně zamrzí každého rodiče.

Dva v jednom, ušetříte

Dalším nevýhodou je to, že i paní na hlídání chce mzdu, takže jim budete muset odvádět jistý finanční obnos, proto také někteří mají na paní na hlídání vysoké nároky, aby jí mohli využít nejen jako chůvu, ale také uklízečku a podobně. Avšak nejvíc ušetříte, když si děti budete hlídat sami.

Na rodinu je vždy spolehnutí

Někteří jako paní na hlídání volí někoho blízkého, nejlépe nějakého člena rodiny, protože u něj má spolehlivost, co se týče jejich soukromí, že o nic nepřijde, ale také si může být jistý, že jejich děti budou v nejlepších rukou, protože kdo by chtěl pro ně lepší, než rodina?

 

Dát dítě do cizích rukou je někdy velký risk, ale někteří se nebojí anebo jim nic jiného nezbývá a dají své dítě paní na hlídání.