Skvělé vtipy dokážou pozvednout každý den k lepšímu

Na člověka, který má úsměv na rtech je nejkrásnější pohled. Radost patří do lidského života a bez smíchu by byl život hrozný. Jenomže jsou situace, kdy nám do smíchu moc není, a proto jsou zde vtipy, aby nám vykouzlily úsměv na rtech za každé situace.

Jak vlastně vzniká vtip?

Někdo s legrací říká, že vtip je jeho vlastní zkušenost a opravdu to tak někdy může být, ale většinou jde o vymyšlené krátké texty, které by měly mít směšný charakter. Anebo může jít třeba vtipnou malůvku.

Není vtip jako vtip

Pravdou je, že každý člověk má humor situovaný trochu jinak, proto se nemusíte vždy jeden vtip zalíbit hned všem lidem, proto je pro každého nejlepší vtip úplně jiný. A jelikož si každý dělá srandu z něčeho jiného, tak jsou vtipy děleny do různých kategorií.

Mnohé kategorie vtipů

Člověk si může udělat srandu úplně z čehokoliv, proto existuje mnoho témat. Někteří si dělají srandu o blondýnkách, jiní o policajtech, pro některé jsou směšné zvířecí vtipy, ale jiní se raději zasmějí Pepíčkovi. A samozřejmě, že kdykoliv a kdokoliv může doplnit kategorii vtipů o to, co se bude zdát vtipné jemu.

Jaké vtipy preferujete vy?

Humor se liší také věkem, takže malé děti se zasmějí jiným vtipům než třeba jejich rodiče anebo babičky. Starší lidé si mnoho zažili, jsou plní zkušenosti, ale většinou jsou nespokojeni hlavně s tím, jak dnes funguje náš stát, proto dávají přednost černému humoru anebo vtípkům na politická témata. Kdežto malé děti rozesmějí spíše příběhy kolem zvířátek anebo jim podobný Pepíček.

A muži se baví vtipy, které jsou zaměřené nejčastěji na ženy. Hlavně se zaměřením na slabé ženské vlastnosti, jako je přílišné mluvení, nakupování a spousty dalších. Příklad může být:

Syn se doma učí gramatiku: „Tati, jaký je to čas: Maminka se potká se sousedkou?“ „Ztracený, synku, ztracený.“ Další podobné vtipy najdete na http://www.vtipy.net/rodina.

Na co nesmíme zapomenout?

Neměli bychom zapomenout na lidi, kteří vtipy pro nás vytvářeli, protože oni jsou pro nás důležití. Bez vtipu by se každodenně nenašel úsměv na mnoha lidských rtech. Jako například je dobré mít vždy na paměti známého Vladimíra Jiránka, který nás roky bavil svými vtipnými obrázky. http://www.blesk.cz/clanek/celebrity-ceske-celebrity/184954/zemrel-mistr-vtipu-vladimir-jiranek-74-tata-boba-a-bobka.html

 

Aby byl život krásnější a jednodušší, nesmíte zapomenout na úsměv.