5 bodů k dokonalému seznamování

Jako každý týden, tak i dnes jsem usedla s kamarádkou na skleničku dobrého vína. Scházíme se tu už nějaký ten pátek. Ona je mojí vrbou a já jejím ramenem na vyplakání. Každý náš rozhovor začíná stížností na partnera či analýzou kolegy z práce. Tak jak jste už mohli pochopit, dnes to nebylo jinak. Přítelkyně Jana je již rok zamilovaná do svého obchodního zástupce Dana, který však celý dlouhý rok nemá o ničem tucha.

Rozhodla jsem se tedy sestavit 5 nejdůležitějších bodů, které by měly napomoct k sebedůvěře a následného odhodlání učinit první krok.

1. Vzhled

Oblečení dělá člověka a každý by si měl najít to své, v čem se cítí dobře. Elegantnost je lepší než ležérnost. Vsaďte tedy na volnější tričko se sáčkem a džíny. Působí to elegantněji a budete se v tom cítit dobře. Není zapotřebí chodit v 15 centimetrových podpatcích. Pěticentimetrové klínky zdůrazní vaši postavu a budete vypadat vzpřímeně. Dejte si pozor i na výrazné líčení. Do práce postačí make up s tvářenkou a řasenkou. Na večery s přáteli upřednostněte výraznější avšak stále přirozený vzhled.

2. Přirozenost

V dnešním chaotickém světě je neuvěřitelně těžké být každý den odpočatá a spokojená. Postačí vám tedy k tomu menší triky. Jak jsem již zmínila v bodě 1., je důležité cítit se dobře v tom, co nosíte. Nebudete tolik napjatá a nebudete si promítat v hlavě scénáře tipu: Nezvýrazňuje mi ta sukně boky, nejsem v tom tlustá atd. Je tedy velmi důležité cítit se sama v sobě dobře. Zajděte si jednou za čas ke kadeřníkovi, na nehty či do obchodu s oblečením. Naučte se mít sama sebe ráda. A hlavně: úsměv! Pokud se usmíváte, vaše okolí to pozitivně ocení.

3. Méně je někdy více

Znovu poznamenávám méně líčení je více, než si myslíte. Muži nemají rádi zmalované ženy. Zdůrazněte pouze svoji krásu, vyzdvihněte místa, která jsou na vás nejkrásnější. Tím odeberete pozornost na část těla, s kterou nejste spokojená. Méně je více lze použít i u alkoholu. Snažte se pít co nejméně. Opilecké žvatlání, zvýšená hlasitost a nadmíra komunikace se stejně opilými přáteli nevypadá zrovna nejlépe.

4. Přátelé

Posedět s kamarádkou u sklenky vína, cítit se dobře a usmívat se. Touto kombinací budete vypadat přitažlivěji. Nebojte se ale pozdravit své přátelé. Pokud uvidíte kamarádku/ kamaráda u baru, neostýchejte se a běžte ho pozdravit. Působíte tím odhodlaně a váš objekt zájmu si bude moci všimnout vaši komunikativnosti. Nebojte se seznamování. Dbejte však na to, aby bylo v rámci mezí. Potřesení rukou je důstojné, ale polibky s přípitkem ne!

5. Záliby

Tato meta by měla být poslední. Pokuste se o muži vašeho zájmu nejvíce dozvědět. Nevyptávejte se mnoha přátel! Mohlo by se to k němu donést. Naslouchejte. Zeptejte se své kamarádky, které důvěřujete. Snažte se dozvědět jeho koníčky a v jakém oboru pracuje. Pokud něco zjistíte, pokuste se o tom něco najít. Při seznamování to bude velké plus.