Skvělé DVD premiéry nabízí zábavu i zamyšlení

Jestliže si chcete užívat skvělých filmů ve vaší domácnosti, pak máte jednoznačně obrovské možnosti. Současné DVD premiéry vám umožní nahlédnout pod pokličku těch nejnovějších filmů. Jak si budete moci přečíst, jednat se bude jak o filmy s notnou porcí zábavy a smíchu, tak i o snímky hodné spíše zamyšlení. U mnohých filmů se budete i bát. Podívejme se tedy na jednotlivé tituly individuálně.

Babovřesky

Letní komedie z dílny Zdeňka Trošky jsou již jakousi klasikou a hledat u nás někoho, kdo by neznal třeba takovou trilogii Slunce, seno anebo sérii komedií z Kameňákova, vy bylo velmi složité. Babovřesky svým pohledem na svět nijak nezaostávají a jejich hlavním posláním je diváka bavit od začátku až do konce. Děj filmu je poměrně jednoduchý. Vše vychází z obsazení lukrativních pozemků u města v čele se starým domem. Pozemky i dům patřily zesnulé Trudě. Okolo domu se ochomýtá starosta, který na něm společně se svým příbuzným chce vybudovat autobazar. Domu se ale zhostí pozůstalí Hálovi, kteří se jej rozhodnou rekonstruovat i přesto, že v domě údajně straší. Dostatečné množství akce zajišťují ale i jiné okolnosti v čele příchodem nového faráře. Místní báby čekají staršího životem vyzkoušeného muže, nicméně přichází mladý atleticky vzhlížející typ velebného pána, což jim udělá čáru přes rozpočet. Zapomenout nemůžeme ani na univerzální drbnu Horáčkovou, která prochází celým dějem filmu, u kterého se budete především bavit, a to královsky.

Líbáš jako Ďábel

Velmi úspěšná komedie Líbáš jako Bůh se dočkala volného pokračování, které si s prvním dílem v ničem nezadá. Helenin bývalý manžel se po dlouhých peripetiích konečně odstěhoval a může si užívat na plno život proutníka na plný úvazek. Už to ale není úplně ono. Františkova exmanželka Bohuna na tom také není příliš ideálně, a tak se František společně s Helenou rozhodnou pro útěk od všech svých známých, a to do dalekého Maroka. I v Maroku ale nejsou věci přesně tak, jak si je oba dva partneři představují. Ztratí se jim zavazadla a pomalu je dostihují i jejich bývalí partneři. Začíná tak velká zkouška pevnosti jejich vztahu. Marie Poledňáková ve snímku Líbáš jako Ďábel opět odkrývá různá tajemství lidské duše a dává nám pohled na mezilidské vztahy z poněkud odlišné perspektivy.

Hořící keř

Jste zvědaví na snímek, který doslova a do písmene vykořistil Českého lva. Pokud ano, pak se dočkáte i na DVD. Režisérka Agnieszka Holland se ujala příběhu Jana Palacha doslova mistrovsky. Samotný děj snímku Hořící keř začíná hrůzostrašným momentem upálení Jana Palacha v lednu roku 1969. Detailně je vylíčena atmosféra tehdejší doby, která byla plná strachu, nenávisti a zlehčování vážných věci. To lze spatřit na mítinku strany v České Lípě, kde padla lživá slova o takzvaném studeném ohni. Hlavní hrdinkou příběhu je ale advokátka Dagmar Burešová podávající žalobu na ochranu osobnosti jménem příbuzných zesnulého Jana Palacha. Spravedlnost ale může být v některých případech hodně slepá. Obdivuhodná sonda do naší často studené minulosti stojí za zhlédnutí.

Gravitace

Máte-li chuť spíše na zahraniční snímek se známými hollywoodskými hvězdami, pak se nabízí film Gravitace. Ten pojednává o posledním letu veterána Matta Kowalskyho do kosmu, který má být rutinní záležitostí. Vše se ale má poněkud jinak, jelikož dochází ke katastrofě. Na palubě zůstává právě jen Matt a doktorka Ran Stone. Oběma již zbývá minimální množství kyslíku a jejich naděje na záchranu spočívá pouze v pokračování jejich započaté mise. Sandra Bullock a George Clooney v hlavních rolích struhujícího dramatu nabízí mistrné odhalení lidských charakterů na pozadí velkého neštěstí.