Sex až po svatbě?

Pro mnohé pravidlo – nebo spíše životní styl, které je dělá jakoby řádné a slušné. Ale pro mnohé – a to se týče většiny – je to něco, co si nedokážou představit. Nikdo nechce „kupovat zajíce v pytli“ jak se říká.

Starší generace

Každý si myslí, že právě starší generace je jediná, která se tohoto pravidla drží, ale když na to koukneme, tak opak je pravdou. Vezměte si, že naše babičky byly těhotné už v osmnácti letech a až když přišlo dítě, tak se myslelo na svatbu.

Dnešní generace

Jak každý tvrdí, dnešní generace je zkažená. Upřímně ale není o moc horší, než ta starší generace. Je pravdou, že pravidla, že sex je až po svatbě se z nich téměř nikdo nedrží, ale zase myslí na to, že musí dodělávat školu a podobně, že si v dnešní době „nemohou“ dovolit být těhotní v osmnácti letech.

Tak kdo se vlastně tohoto pravidla drží?

Popravdě řečeno se najde opravdu velmi málo lidí. Většina takových lidí jsou věřící, a i když jsou věřící tak ne vždy se tohohle pravidla drží. Samozřejmě, že se najdou i lidé, kteří nejsou nutně věřící a drží se toho pravidla, protože v tom vidí jistý způsob morálně slušného chování.

Jaké to má výhody a nevýhody?

Na tomto pravidlu je pěkné, že si ti manželé zůstanou jen pro sebe – poprvé a na pořád, taková ta správná romantika. Ale na druhou stranu je sex podstatná součást soužití mezi mužem a ženou. Nejen, že je to ještě sblíží, ale také je to stránka, ve které si ne vždy mohou sednout.

Může být všechno naprosto úžasné, ale pak se neshodnou v posteli, protože každý může mít rád něco jiného a v takových věcech, jako je sex, se dělají kompromisy dost blbě. Takže toto pravidlo má svou krásu (a také určitě snižuje riziko roznášení pohlavních nemocí), ale má to i jistou nevýhodu.