Senioři, bojte se, jste nejlepší terčem pro útok

Velice často se z televizních novin či z klasických novin dozvídáme, kolik seniorů bylo opět okradeno nebo jinak zneužito, což je velký problém dnešní společnosti. A lidé, kteří se blíží do stádia seniorů, se správně obávají, proto je nejlepší s tím něco začít dělat.

Proč podvodníci útočí právě na seniory?

Lidé, kteří chtějí ukrást nějakou částku anebo chtějí vytěžit peníze na méně ostražitých osobností, si právě vybírají seniory. Důvod je velice jednoduchý, jednak jde o starší lidi, kteří byli vychování ve světě, kde si jeden druhému pomáhal a kdy se neděly žádné podvodné akce, takže nevěří, že by je teďka chtěl někdo zneužít.

Dalším věc je to, že jde o starší lidi, kteří už na tom nejsou nejlépe po fyzické stránce, takže je pro zloděje velice jednoduché seniorovi utéct po případě dát do nějaké rvačky, protože je jen mála pravděpodobnost, že by se slabý senior dokázal ubránit.

Jak mohou senioři podvodníkům dát co proto?

Senioři, kteří jsou ještě aktivní, tak dokonce chodí na různé přednášky, kde se naučí bránit se, ale takových seniorů je opravdu jen malá hrstka. Pokud zrovna nepatříte k těm, co se mohou dát na nějakou činnost, tak jen dbejte n jistá pravidla.

První z nich je, že nemáte věřit žádná cizí osobě a rozhodně jí nepouštějte domů, ani v případě, že bude vypadat třeba jako opravář, když jste si žádného neobjednali a podobně. A hned druhá rada je, abyste nejprve, než něco podepíšete, si to důkladně přečetli, však máte čas, nasaďte brýle a prozkoumejte všechny části, po případě, jde li o smlouvy, kterým moc nerozumíte, tak si sebou vezměte nějakého příbuzného, který má o trošku větší znalosti, aby vám mohl poradit. Samozřejmě, že rad je daleko více, ale tyto dvě jsou hlavní a jsou to nejčastější případy.

Může seniora zachránit zvíře?

Mnozí senioři si myslí, že je zachrání pes. Pravdou je, že záleží na tom, jaké plemeno si vyberou, pokud dají přednost malému pejsku, který se rád tulí a je více mazlíček, než hlídač, tak jim sice pomůže od samoty, ale v případě ohrožení bude první tvor, který se schová. Aby vás pes ubránil, potřebujete většího psa, který je hlídač, což bývá mnohdy složité, protože pes potřebuje svou péči a ne každý senior zvládá vyvenčit velkého psa, který je bude táhnout a podobně. Ale to záleží na tom, jak bezpečně se bude cítit daná osoba.

Nikdy nelze útoku předejít úplně, ale můžeme zamezit aspoň některým situacím.