Proč se ženy neustále trápí dietami?

Kdo z nás netouží mít krásnou postavu, kterou by mu ostatní záviděli? Jenže málo z nás má takové štěstí a nemá nějaké problémy se svým tělem. Proto také neustále držíme různé diety a snažíme se zhubnout, abychom si dokázaly, že i my můžeme vypadat dobře. Jenže ruku na srdce, kdo je v hubnutí tak úspěšný, aby mohl být sám se sebou spokojený?

Máme špatné vzory!

Důvodem, proč se neustále snažíme zhubnout je to, že vidíme na mole vyhublé modelky, které si vyčítají každé sousto, které když pozřou, tak jej jdou pro jistotu ihned vyzvracet. Tudy ale cesta nevede.

Genetika, strava i věk dělají své

V určitém věku opravdu naše postava začíná být jiná. Je to dáno stravou i věkem. Někdo je silnější od malička, někdo se k tomuto dostává postupně časem.

Téměř každou z nás trápí nějaký ten faldík a stydí se obléci se do plavek. Máme pocit, že jsme neatraktivní, tlusté a všem pro smích. Není tomu ale tak. Spousty mužů na nás vidí naše nedostatky rádo a líbíme se jim i přesto, že my z toho máme obrovský mindrák.

Za sebe mohu říct toto, že jsem také bývala na kost vychrtlá a přesto jsem se sebou nebyla nikdy úplně spokojená. Dnes když vidím ty fotky, jak jsem vypadala dříve, nechápu, co mi ještě mohlo vadit, ale vadilo.

Nespokojenost je norální

Spokojenost tedy asi nebude nikdy, a proto se raději najezte, než abyste trpěly hlady a měly navíc pošramocenou psychiku a v hlavě jen to, že si nesmíte dát to, či ono, protože byste byla tlustá.

Zajděte si na koupaliště a pozorujte ženy okolo sebe. Výjimečně najdete dokonalou postavu. Většina z nás je prostě nedokonalá, ale proto si ještě nemusí připadat jako méněcenné. Naše kvality mohou být úplně někde jinde a ty je pak třeba vyzdvihnout. Nemá cenu se neustále trápit tím, co můžeme sníst a po čem bychom mohly přibrat. Krása totiž není o tom jen mít krásné tělo. Hezké mohou být i silnější ženy.