Kdo je na tom „lépe“? Poslušná žena, nebo mrcha?

Přemýšlíte, jestli se vyplatí být poslušná žena, nebo skutečná mrcha, která to svému drahému pořádně osolí a ten se nebude stačit divit?

Některé ženy žijí v domnění, že čím víc pro svého muže dělají, tím lépe. Jenže pak narazí a zjistí, že si toho vlastně muž neumí ani vážit a že to co pro něj dělá, je už pro partnera naprostá samozřejmost, kterou berou úplně automaticky. A běda, když to žena jednou neudělá, hned je oheň na střeše.

Mrcha využívá všeho ke svému prospěchu a mezi její charakteristiky patří vypočítavost.

Poslušná žena

Pokud žena sedí doma, nikam nechodí, nemá kamarádky a obětuje vše jen své rodině a také samozřejmě svému muži, myslí si, že bude za tento skutek doceněna. Jenže tak to většinou není a ženy, které jsou obětavé, naopak trpí. Muži je neberou vážně, vědí, že si s nimi mohou dělat prakticky cokoliv a neřeší, jestli ženě svým chováním ubližují či nikoliv.

Žena by však neměla být naopak úplná mrcha, ale něco mezi tím. Rozhodně by měla splnit mužova přání a na oplátku pak žádat za své skutky něco ona sama. Rozhodně by neměla být celé dny doma zavřená, ale měla by si také umět najít svou zábavu, které se bude ve volných chvílích věnovat.

Mrcha

Mrcha docílí všeho a ať udělá, co udělá, udělá to pro své blaho. Mrcha nemyslí na to, jaký daná okolnost bude mít dopad na ostatní, jde jí jen a pouze o své vlastní blaho. Pro to, aby dosáhla svého je schopná udělat cokoliv a většinou jí to i vyjde. Mrchy mají v životě mnohem více štěstí, než ty poslušné, které vše odkývají, jen aby měly doma klid.

Na to, abyste byla správná mrcha, však musíte mít povahu a umět s ní naložit. Chovat se jako mrcha nedokáže každá z nás, i když by to možná spousta z nás chtěla umět. Proč si neochočit muže, aby nám zobal z ruky? Mrchy jsou v kolektivu neoblíbené, ale to jim osobně vůbec nevadí. Jde jim jen o to, aby se samy měly dobře.