Pomozte útulkům

Útulky jsou přeplněné a je třeba myslet na to, že zvířátkům v nich je třeba pomoct. Když už si je nemůžeme vzít, tak bychom jim mohli alespoň něco darovat a to buď jídlo, které je samozřejmě ze všeho nejdůležitější, tak i pelíšky, deky, misky a jiné pro ně důležité věci.

Útulky mají většinou celkem malé rozpočty a peníze jim nezbývají a tak jsou odkázáni na pomoc ostatních. Proto bychom tedy neměli myslet jen sami na sebe a na své blízké, ale i na ty, kteří naší pomoc potřebují a to jsou opuštění psi a kočky. Je sice pravda, že v létě najde spousta z nich nový domov, ale na druhou stranu se jich pak po prázdninách velmi mnoho vrátí a přibudou i ti, kteří v útulku jsou poprvé a to jen proto, že se stali nechtěným dárkem.

Každá pomocná ruka se útulku hodí. Proto se ve školách dělají různé sbírky na pomoc opuštěným zvířátkům a každé dítě má přinést jednu konzervu pro pejska a jednu pro kočičku. Společnými silami tak samotná škola, útulku velmi pomůže. Pomoc je ale na každém z nás a je třeba si uvědomit, že ti psi a kočky si sami potravu neobstarají, a že je třeba jim skutečně podat pomocnou ruku. Můžeme darovat pamlsky, hračky, oblečení, nebo cokoliv jiného, co jim udělá radost. Ten kdo pejska, nebo kočičku doma má, tak moc dobře ví, po čem tato zvířata touží.

Samozřejmě, že nejvíce touží hlavně po pohlazení a lásce, ale tu bohužel nelze věnovat všem, kteří v útulku žijí. Pokud si ale vezmete zvířátko právě z místa, kde je nešťastné a není tu rádo, tak mu tím velmi mnoho pomůžete a uděláte pro něj hodně dobrou věc. Taková zvířata jsou mnohem oddanější a přítulnější a svého pána milují mnohem více. Jsou si totiž vědomy toho, z čeho je páníček dostal a do čeho je přivedl a to mu samozřejmě nikdy nezapomenou. Láska mezi zvířetem a člověkem, může být mnohdy pevnější, než láska mezi dvěma lidmi.

http://healthywomenlifestyle.net/cabergoline
http://healthywomenlifestyle.net/letrozole