Pomozte kojencům od bolestí bříška s účinnými probiotiky

Velký počet kojenců nedlouho po narození pocítí velmi bolestivé stavy bříška, které trvají i několik hodin. Bříško je velmi nafouklé, děťátko pláče celé rudé a rodiče nejsou schopni ho utišit. Dali by cokoli, aby mohli pomoci svému trpícímu drobečkovi.

Proč nejmenší děti trápí kojenecká kolika?

Tyhle velké bolesti bříška trápí děvčátka i kluky. Kojenecké trápení nastává několik týdnů po porodu a může trvat do 4 – 6 měsíců věku, někdy i déle. Hezké vysvětlení těchto kolik najdete na webových stránkách detskekoliky.sk.

Důvodů jejich vzniku může být hned několik. Jedním z nich je malé využívání břišních svalů a tím téměř nulová pomoc střevům odvést snáze plyny ven z těla.

Dalšími důvody mohou být strava a výživa maminky i dítěte, napadení parazity nebo i psycho-sociální faktory jako např. napětí mezi matkou a dítkem, úzkost matky a jiné.

Častou příčinou je taky potvrzení intolerance laktózy. Bylo zjištěno, že děti, které trpí touto kolikou, mají jiné mikrobiální osídlení střev, které hrají velkou roli při vzniku jejich těžkostí. S plynatostí může souviset i gastroezofageální reflux, kterým takto postižené děti často trpí. Pokud vás zaujala problematika laktázy, čtěte více.

Pomozte dětem podáváním probiotik

Cesta k pomoci je jednodušší, než by se mohlo zdát. Stačí před kojením nebo do lahvičky s mlékem přidat kapky s obsahem kmene Lactobacillus rhamnosus GG, dříve označovaným jako probiotikum. Podávání je vhodné již dětem od narození, ale v jiné formě je mohou užívat pro správné trávení i děti starší a dospělí.

Jedinečné vlastnosti kmene Lactobacillus rhamnosus GG jsou zárukou, že je stabilní vůči kyselému prostředí v žaludku a také před žlučníkovými kyselinami v tenkém střevě. Přilne k buňkám střevní sliznice a začne produkovat kyselinu mléčnou, která vyřeší bolestivou koliku. Objednejte si probiotikum co nejdříve a ulevte vašemu malému dítku. Dobrou volbou je i jeho pořízení ještě před porodem.