Pěkná pleť není nedostatkové zboží. Klíčem je důkladné čištění

Není nic horšího, než když celkový dojem ze zbrusu nového outfitu pokazí pleť plná vyrážek. Už se vám to stalo, či dokonce podobné trable zažíváte pravidelně? Přestaňte ostatním ženám závidět bezchybnou pokožku a začněte se o tu svou příkladně starat.

Možná jste jen podcenila pravidelnou péči – pokud běžně usínáte se zbytky make-upu, líčidel a nečistot na tváři, není divu, že s jejím stavem nejste spokojená. Naštěstí není všem dnům konec – jednoduše si dejte na čištění pleti více záležet. A pokud nechcete ztrácet čas před zrcadlem déle, než je nezbytně nutné, používejte micelární vodu. Ještě jste ji nikdy nezkoušela?

Micelární voda, lidově micelárka, je odpovědí na otázku „jak rychle a přitom důkladně čistit pleť“. Kde se vzala? Na trh ji přivedla francouzská kosmetická firma Bioderma, která hledala (a našla) řešení pro Pařížanky. Ty si již delší dobu stěžovali na kvalitu, respektive tvrdost zdejší kohoutkové vody. Do novinky se okamžitě zamilovaly a brzy je následovaly ženy na celém světě.

Ačkoliv Biodermu následovaly i jiní výrobci kosmetiky, dodnes jsou její micelární vody považovány za jedny z nejlepších. Těší se obrovské popularitě, což vysvětluje fakt, že se v průměru každé tři sekundy prodá jedno balení.

Jak micelární voda čistí pleť?

Micelární voda funguje podobně jako saponát. Ale nebojte se, je k pleti velmi šetrná. Obsahuje micely – shluky molekul tenzidů, které mají hydrofilní i lipofilní vlastnosti. V praxi to znamená, že rozpouštějí nečistoty, které se běžně rozpouští ve vodě a zároveň přitahují tuky, mastnotu a další nečistoty – ty pak jednoduše otřete bavlněným tamponkem.

Máte citlivou pleť? Ale to přece nevadí…

Majitelky citlivé pleti si musí dávat při výběru kosmetických přípravků pozor. V případě micelární vody pro citlivou pokožku Sensibio H2O od Biodermy není důvod k obavám. Byla vyvinuta s ohledem na maximální šetrnost vůči kožní bariéře a testována na alergické a citlivé pokožce. Snadno díky ní odstraníte voděodolný make-up, jemné částice nečistot i těžké kovy.

Bioderma má řešení i pro majitelky mastné a aknózní pleti. Micelární voda Sébium H2O neobsahuje alkohol, parabeny, parfemace ani barviva, je hypoalergenní a má přirozený hydratační efekt. Navíc obsahuje čisticí látky, síran měďnatý a glukonát zinku – složky, které výrazně napomáhají ke zlepšení stavu pokožky.

Jak často můžete micelární vodu používat?

Dočetla jste se, že micelární voda není vhodná pro každodenní použití? Ta od Biodermy ano. Respektuje přirozené procesy v pokožce a poskytuje ji komplexní péči. Doporučují ji přední dermatologové i farmaceuti.