Online průvodce, který nenechá ve štychu žádnou těhotnou ženu

Panika. Radost. Obavy. Naděje. Emoce po zjištění těhotenství běží na plné obrátky, nálady se střídají a euforie se míchá se strachem z budoucnosti. Ženy trpí, protože jim nikdo neřekne přesně, co bude, přičemž klid nezískají ani u lékaře, který zejména v prvním trimestru nabádá k opatrnosti. Ví, o čem mluví. Patnáct procent těhotenství končí v prvních týdnech samovolným potratem. Ale kde má získat těhotná kýžený klid a duševní pohodu? Odpovědí jsou speciální webové stránky Modrý koník, které jsou perfektním zdrojem všech poznatků.

Od početí do porodu

Znalosti biologie ze školy vzaly za dlouhá léta za své, proto při objevení dvou čárek na těhotenském testu je třeba zjišťovat vše potřebné u lékaře nebo na internetu. Bohužel sociální sítě a online prostředí jsou plné mýtů a dezinformací, které mají často za cíl vytáhnout z těhotné ženy peníze.

Špatné rady mohou ublížit, nejen matce, ale také nenarozenému dítěti. Už jen z toho důvodu je vhodné se začíst do prověřených informací, které se nacházejí na Modrém koníkovi a týkají se všech tří trimestrů. Od prvního do třetího, nechybí samozřejmě ani téma porodu nebo šestinedělí.

Pouze fakta

Většina žen se po potvrzení těhotenství pustí do googlování. Řešit potíže v těhotenství pomocí vyhledávače není nejlepší nápad, protože existuje spousta stránek s nevěrohodnými informacemi nebo šířícími dokonce mýty. Modrý koník poskytuje oproti tomu pouze poznatky, které jsou kontrolované samotnými odborníky. Díky tomu se může těhotná dozvědět k jednotlivým trimestrům a těhotenským týdnům vše, co potřebuje vědět. Každá kapitola obsahuje údaje k vývoji embrya nebo plodu a k potřebným vyšetřením. Nechybí ilustrační obrázky, grafy nebo snímky z ultrazvuku.

Praktické rady a tipy

Jistě je důležité vědět, jak právě miminko vypadá či zda již mrká nebo od kdy může ještě v děloze škytat. Těhotnou ale trápí také různé fyzické nebo zdravotní obtíže, které lze naštěstí vyřešit snadno. V jednotlivých oddílech k trimestrům nebo k těhotenským týdnům tedy nechybí rady a tipy, jak překonat otoky nohou, dušnost nebo pálení žáhy. A kolik přibývat na váze? I na takovou otázku se najde odpověď v kapitole Přibírání v těhotenství nebo Strava v těhotenství. Co dělat, když trápí těhotnou téma, na které na webových stránkách nenarazila? Pomocnou ruku podají anonymní poradny, které vedou přímo lékaři nebo zkušení odborníci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *