Okouzlete ostatní vaší koženou peněženkou

Většina žen si přeje nosit oblečení, které jim sluší, potlačí nedostatky a vyzdvihne přednosti. Stejně tak je to při volbě účesu. Ten by měl být korunou krásy, o vlasy bychom měli řádně pečovat. Pozadu nezůstává ani líčení, volba šperků, módních doplňků… Každá z nás by měla mít v šatníku elegantní oblečení a doplňky, tzv. evergreeny, které jsou dobře kombinovatelné, hodí se k mnoha příležitostem, a především jsou kvalitní, aby sloužili po mnoho let.

K evergreenům, který by vám neměl chybět, patří bezesporu kožená peněženka dámská. V rukou mladé i starší ženy působí skvěle, jako by se uměla přizpůsobit každé z nás přesně na míru. Stačí vybrat si typ, který odpovídá našim požadavkům na rozměr, prostor, ale také našemu vkusu a směle jej používat.

Která kožená peněženka je pro vás ta pravá?

Vybírat novou peněženku není těžké, měla byste si ale předem promyslet několik základních požadavků:

Při jaké příležitosti ji chcete používat – v běžném životě, při zvláštních událostech, nebo třeba při cestování, kterého máte víc, než dost?

Jakou by měla mít velikost – tady máme na mysli jak velikost zvenčí, tedy rozměry, tak velikost uvnitř (členění, kapsičky, přihrádky…)

Budete chtít peněženku pestrobarevnou, nebo spíše jednoduchou?

Máte ráda aplikace zvenčí, nebo vám překáží?

Důležitý je i způsob uzavírání – existují klasické zipy, suché zipy, přezky, druky…

Požadujete kapsičku z venkovní strany?

Tak, a je to. Nejdůležitější informace budete mít rozmyšleny, nyní už stačí navštívit některý e-shop, kupříkladu peněženky-ahal.cz a podívat se, jaké kožené peněženky dámské jsou vám k dispozici.

Vsaďte na zajímavost

Všimli jste si někdy, že nás některé oblečení, obuv, šperk doslova uhrane a my se na ně musíme stále dívat? Kouzlo tkví často v netradiční barvě, vzoru na látce, typu podpatků na lodičkách, velikosti kamenu na náušnicích… I peněženka může mít tohle kouzlo.

Stačí, když si vyberete model ze zajímavě zbarvené kůže. Anebo jiný, který bude mít krásnou aplikaci. Což takhle peněženka, která má na přední straně pestrobarevné puzzle? Nebo potisk, jenž o vás něco vypoví? Velmi hezky vypadá i plastický obrázek nebo třeba peněženka s vysokým leskem.

Kolik budete muset investovat

Vězte, že investice do kvalitní kůže se vám vždy vyplatí. Budete totiž se zakoupeným zbožím spokojeni po několik let, pokud s ním bude zacházeno správně. To platí i u peněženek. Jejich cena se pohybuje od pár set korun, až po tisíce. Kvalitní silnější kůže je dražší. K péči není nutné dodávat mnohé – kůže by neměla být vystavována vlhku, přímému silnému slunci a občas by měla být vyčištěna a ošetřena přípravky, které jsou určeny přímo na tento materiál.

Vsaďte na kůži a pořiďte si novou koženou peněženku. Budete nadšeni z jejího vzhledu, povrchu, funkčnosti. Uvidíte, že jich časem budete chtít více v dalších barvách, velikostech nebo stylech.