Oblečení, kterým zaujmete!

Textilní průmysl, co si budeme povídat, je pro nás neopomenutelnou součástí každodenního života. Někdo má šatník skromný a u jiného je tomu naopak, ale každý si vybíráme kousky oděvů tak, aby zakryly nelichotivé partie a naopak vyzdvihly to, co na sobě milujeme. Pojďme se tedy podívat na to, jak vybírat, abychom byly co nejkrásnější!

Projdeme si spolu nejčastější druhy postaviček a řekneme si, jak na ně a co je jejich problémem.

Tip: pořiďte si těhotenské prádlo online

Rovná postava

Zde máme hrudník i boky přibližně stejně velký a k tomu všemu nevýrazný pas. Jsme ale ženy a pas musíme vyzdvihnout, proto v tomto případě volte vyšší kalhoty, které je zvýrazní, nebo topíky, které jsou na tělo či doplněné páskem v oblasti pasu.

Postava hruška

Každý víme, jak vypadá hruška. Když toto aplikujeme na tělo, bude mezi naše rizikové partie patřit rozhodně zadeček a stehna, která trápí velké množství žen po celém světě. Jestliže už tuto postavu máme, budeme se snažit zvýraznit dekolt a zbytek vrchní části našeho těla. Proto je vhodné volit hlubší výstřihy a topy s nabíranými rukávy. Vybírejte převážně pestré barvy a živé vzory, chceme přece upoutat. Naopak ve spodní, problematické části budeme volit nevýrazné barvy. Pozor na sukně! Neměly by sahat pod kolena. Hruštičky mívají krátké nožky a dlouhé sukně poukazují na naše „mínus“.

Postava jablko

Ženy s touto postavou mají tendenci nabírat v horních partiích, tedy bříško a paže. Zadeček je v tomto případě spíše plochý a pas nevýrazný. Naším cílem je odvést zkoumavé pohledy od bříška a přivedly je na naše tvarované nohy a pas, který zvýrazníme širokým páskem. Vhodné jsou v tomto případě také hranaté výstřihy, a vertikální vzory. Zadeček zvýrazníme balonovými sukněmi. Upoutat pozornost dále můžeme širšími džínami, v dolní časti.

Postava přesýpací hodiny

Tato postava je snem všech dívek a žen. Jde o proporčně zcela vyvážený druh postavy, kdy tělo nabírá ve všech partiích souměrně a tím nedochází ke vzniku jedné problémové partie. Ženy s touto postavou si mohou obléknout téměř cokoli, co se jim líbí. S takovouto chloubou jsou však nejvhodnější kalhoty s vysokým pasem, krátké sukně a upnuté topy výrazných barev.

Trojúhelníková postava

Postava se zužuje směrem k pasu a pokračuje rovně dolů. Ramena a hrudní koš jsou tedy široká a zbytek za nimi těžce zaostává. V každém případě musíme zvýraznit nohy a hýždě abychom poukázali na to, že i my máme pas. Pro spodní část volíme světlé barvy. Vhodné je řasení v oblasti pasu nebo cokoli, co se postupně rozšiřuje („zvonáče“). Vrchní část těla zahalíme do tmavších barev, které opticky zmenšují vše co se jim „dostane do rukou“.