Nádherné šperky pro maminky i novorozená miminka

Ať už čekáte své první dítko, nebo je vaše rodina již teď početnější, vždy je porod pro ženu vekou životní zkušeností. Nejen za porod samotný, ale i za celé přečkané těhotenství, si zaslouží náležitou odměnu. Dlouholetá tradice, jež se dědí z generace na generaci říká, že máme ženu odměnit květinou a šperkem. Pro jaký se však rozhodnout?

Zlato je evergreen

Ať už nosí vaše drahá bílé šperky či má ráda jinou barvu drahého kovu, můžete jí vždy věnovat zlatý přívěšek. K dostání jsou typy z jednoho kovu, ale i vícebarevné varianty, které jsou ideální, když žena nosí šperky z bílého, růžového i žlutého zlata. Nádherný a moderní je zlatý přívěšek ve tvaru stromu života zasazeného do kruhu. Tady je symbolika naprosto dokonalá. I přívěšek, který tvoří spletené kruhy, je pro ženu velmi symbolický. Dvěma kruhy můžete myslet ji a sebe, kdy kruh je odedávna symbolem nekonečnosti, trvalosti, nebo ji a narozené děťátko, se kterým bude navždy spojena.

Hezkým dárkem jsou i zlaté náušnice pecky, které mohou být „jen“ decentní, celé zlaté, anebo mohou mít uprostřed drahý kámen. Zkuste vybrat takový, který bude shodný s barvou očí vaší drahé, a dáte jí luxusní dárek. Anebo volte barvu kamene, která je jejímu srdci nejbližší. Třeba modrý opál nebo tmavší akvamarín. Jestliže jí chcete vnést do tváře jiskru a rozjasnění, zvolte pecky s čirým kamenem, který se bude na slunci nádherně lesknout.

Vždy zabodujete i se šperky s rytinou. Nejčastěji jde o zlaté „placičky“ coby přívěšky nebo součásti náramků. Na „placičku“ necháte vyrýt požadovaný text, např. jméno dítka a datum narození, anebo poděkování, vyznání, které si bude moci vaše žena kdykoli přečíst a připomenout.

Obdarujte holčičku náušnicemi

Jestliže jste do rodiny přivítali holčičku, určitě se vám budou hodit dětské náušnice. Můžete volit buď šperk stejný pro maminku i miminko, nebo dítku vyberte nějaký jen pro něj. Nestárnoucí jsou zlaté dětské náušnice ve tvaru kytiček pomněnek, nebo růžových kvítků. Jemné a krásné jsou i zlaté dětské náušnice ve tvaru srdíčka nebo motýlku.

Ať už zvolíte jakýkoli zlatý šperk, žena se jistě bude cítit patřičně obdarovaná a potěšená. A v případě, že koupíte i náušničce holčičce, zanecháte ji celoživotní vzpomínku a celkový dojem bude ještě lepší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *