Na Vánoce nejvíce peněz utratíme za jídlo

Dost možná tomu neuvěříte, ale nejvíce v období Vánoc vydělávají supermarkety, hypermarkety a další potravinové řetězce. Za jídlo o svátcích Češi utrácejí skutečně mnoho a dokonce si kvalitní potraviny dávají i pod stromek.

Zatímco během roku nakupujeme běžné potraviny levnější, na Vánoce si dopřejeme prémiovou kvalitu. Dáváme si lepší jídla, než ta která si dopřáváme běžně. Obchody s potravinami, mají největší tržby až do samotného Štědrého dne a to hlavně proto, že si lidé domů nakupují potraviny, které chtějí mít čerstvé. Na Vánoce jde na odbyt hlavně to dražší zboží, protož e si chceme dopřát mnohem více, než během roku.

O svátcích pak na peníze nehledíme a nakupujeme potraviny, které jsou pro nás lepší. Mnozí z nás jezdí za nákupy do Německa, protože zde najdou větší kvalitu, bohužel, než je tomu v Čechách. Nejvíce nakupujeme uzeniny, sýry a alkohol.

Každý čtvrtý člověk pak věnuje potraviny jako dárek pod stromek, nejedná se samozřejmě ale o to jediné, co potom darují. Pod stromek se dávají také luxusní čokolády a sladkosti. Mnozí dávají i tabákové výrobky. V potravinách pak lidé před vánocemi nakupují mnohem více také proto, že jsou obchody přes svátky zavřené a tak si lidé dělají zásobu jídla dopředu.

Pod stromkem najde spousty lidí také kávu, nebo čaj a to samozřejmě té nejlepší kvality. Velmi oblíbeným dárkem jsou také vouchery, do vytříbených restaurací, což s jídlem samozřejmě také souvisí. Jídlo je věcí, na které se neradi šidíme a pokud jsme nuceni během roku co nejvíce šetřit, tak právě na Vánoce si to potom vynahradíme.

Jídlo je pro nás balzámem na duši a spousta z nás je ochotna pro dobré jídlo udělat cokoliv. Jídlo už se neprodává jen v kamenných obchodech, ale objednat se dá i přes internet, i když já osobně v tom vidím trošku risk, protože nevidíte, co skutečně kupujete, což je u jídla dosti důležité