Mop na podlahu

Kvalitní mop na podlahu se určitě vyplatí. Doby, kdy se uklízela podlaha stíráním hadrem namočeným ve vodní lázní složené z vody a nějakého saponátu jsou již dávno pryč. Moderní čištění podlahy lze realizovat poměrně jednoduše a není problém najít takové mopy, jež vám s tím maximálně pomohou a bez větších problémů budete uklízet jednoduše a nekomplikovaně. Jaké mopy je tedy vhodné volit a co nám za určité ceny nabízejí?

Nejlevnější mopy raději nebrat

Nejlevnější mopy sice na první pohled vypadají docela pohodově, nicméně nejedná se o zrovna ideální pomocníky. Často nedisponují hned základními důležitými funkcemi, které by měl mít každý pořádný mop. V první řadě se jedná o teleskopický nástavec mopu. Ten je vynikající a každý mop by jím měl disponovat. V případě potřeby se pouze nástavec prodlouží a bude vám tak v ruce sedět mnohem lépe, než by tomu bylo u malého mopu, u něhož byste se museli k práci shýbat. Dále nejlevnější mopy nemají nějaký důmyslný systém na ždímání.

S kvalitními mopy si ruce nenamočíte!

Práce s moderními mopy se vyznačuje zejména tím, že se při ní nenamočíte. Špinavá voda v kbelíku se vás rozhodně týkat nebude. Díky důmyslně vymyšleným systémům mopů dochází k automatickému ždímání prostřednictvím speciálního mechanismu, jenž je součástí fungování mopu. Práce tak bude pohodlnější a rychlejší. Mopu je vždy uzpůsoben i tvar kbelíku tak, aby úklid probíhal nekomplikovaně.

Vybírejte i dle rozměrů

Při výběru mopu byste měli dbát i na jeho konkrétní rozměry. Jedná-li se o mop, který má minimální záběr, stoprocentně s ním neuděláte tolik práce, jako je tomu s rozměrným mopem schopným zabrat opravdu velkou plochu. V každém případě se také soustřeďte na náhradní díly k danému mopu. Jestliže budou příliš drahé, pak mop neberte. Sehnat se dají i varianty mopu s cenově přijatelnými náhradními hlavicemi.