Když se otěhotnění nedaří…

Toužíte-li po miminku a nedaří se vám počít, propadáte depresím a cítíte se méněcenní. Nic vám potom nepřidá, když vidíte maminku s kočárkem a s druhým dítětem za ruku. Rozhodně je velmi těžké toto všechno překonat a být v klidu. Přitom lékaři klid rozhodně doporučují. Jak se vyrovnat s tím, abychom se nezaobírali věcmi, které naší psychice tolik ubližují a jak raději myslet pozitivně?

Víte, že už váš věk na dlouhé čekání není ideální a proto tomu musíte jít trošku naproti. Rozhodně sex nepodřizujte tomu, že chcete otěhotnět, ale užívejte si jej stejně tak, jako dříve.  Pusťte si erotický film, nebo si kupte erotické pomůcky a užívejte si sexu, jako by o početí vůbec nešlo. Jedině tak psychiku narovnáte.

Při početí je třeba nemyslet na to, zda to vyjde, či nikoliv. A tím, že budete v posteli odvázaná o tom nebudete muset tolik přemýšlet. Hledejte různá místa, kde dojde k sexu a snažte se vyhnout se posteli. Na místech, na která nejste zvyklá, se odreagujete více, než když se budete sexu oddávat tam, kde je to stále stejné. Mohlo by se vám stát, že sex bude pro vás pouze prostředkem k tomu, abyste otěhotněla a nikoliv k tomu, abyste si jej užila. Nemyslet na to, že si přejete miminko je velmi těžké, ale pomohou tomu právě chvíle, kdy sama budete mít myšlenky jinde, což vám změna prostředí a zpestření sexuálního života, jistě umožní.

Nesledujte se a nehledejte na sobě každičkou změnu. Pokud se ráno vzbudíte a zamotá se vám  hlava, ještě to neznamená, že jste těhotná. Dělejte stejné věci, jako jste byla doposud zvyklá dělat a nehlídejte změny, které na sobě pocítíte. Řešte to vše až tehdy, nedostaví-li se pravidelná menstruace. Jistě máte plný šuplík těhotenských testů, ale opravdu si je udělejte až tehdy, když menstruace nedorazí. Jinak byste si je dělala naprosto zbytečně, v brzké fázi těhotenství vám těhotenský test neprozradí vůbec nic.