Jaké šperky nosit na jaře

Každá z nás má ráda šperky. Jsou to věci, které mnohdy dostáváme, možná častěji, než si je samy kupujeme. Jde o malé, velké maličkosti, které když dostaneme, tak z nich obvykle máme velkou radost, zvláště, když se nám ten, kdo nám je daruje, trefí do vkusu.

Krásná a cenově přijatelná bižuterie i stříbro

To, že si dáte na krk šperk, neznamená, že musí jít nutně o něco velmi drahého. Dost parády dokážete udělat i s levnějšími kousky z krámku s bižuterií. Co se bude nosit letos na jaře? Pokud jste bledší a nestihla jste se ještě opálit, tak volte stříbro. Opálené pleti pak sluší velmi výrazně zlato.

Nosit byste měla jak prstýnky, tak náušnice a samozřejmě i řetízky. Společně by šperky ale měly ladit. Nehodí se kombinovat zlato a stříbro. Proč se hodí na zimu stříbro a léto zlato? Protože kombinace stříbra a světlé pleti, je mnohem zajímavější a to samé platí o kombinaci zlata a pleti opálené.

Vrstvěte a kombinujte délky i barvy

Pokud máte jednoduché oblečení, tak se nebojte vrstvení. Klidně si vezměte několik druhů náhrdelníků různé délky. Řetízky mohou být různě zdobené a mohou na nich být i kamínky. Velmi pěkně vypadá i vrstvení náramků. Nebojte se kombinace barev. Klidně mějte na sobě šperky tyrkysové, růžové, žluté a zelené anebo oranžové a modré. Vypadá to dost dobře.

Máte-li ráda usedlejší módu, tak se k vám budou hodit spíše jemné šperky. Eleganci zvýrazníte decentními šperky. Pokud máte svetr do V, nebo top s hlubokým výstřihem, volte řetízky, které jsou delší. U menších výstřihů pak volte kratší délku řetízku. Zde je ideální řetízek, který je nastavitelný a jehož délku si můžete nastavit podle toho, co si berete na sebe.

Jaké typy náušnic si vybrat?

Existují kruhy, visací náušnice a náušnice na šroubek. Velké kruhy se hodí hlavně ke krátkým vlasům, nebo k vlasům, sčesaným do culíku. Menší kruhy a visací náušnice se hodí spíše na významnější akce.