Jaké nevýhody mají kudrnaté vlasy

Každý, kdo má kudrnaté vlasy ví moc dobře, jak moc je to náročné a jak hodně je to komplikované se o tyto vlasy starat. Když se o takovýto typ vlasů musíte starat, tak to vyžaduje spousty času, námahy a také přípravků a tím pádem i peněz. Jsou lidé, kteří vám vaše kudrny závidí, ale oni vůbec netuší, kolik práce za tím, aby vlasy vypadaly pěkně máte.

Nejvíce náročné je vlasy vyžehlit. Když už se vám to povede, stačí projít vlhkem, zmoknout a je po rovných vlasech. Lidé s kudrnatými vlasy mohou zapomenout na to, že by mohli nosit mikádo, či krátké účesy. Jediné, co si dovolit mohou, jsou vlasy dlouhé, které však než narostou, tak to trvá 5x tak déle, protože tím, že se vlní, tak vypadají pořád velmi krátce.

Jdou-li kudrnáči ke kadeřníkovi, který jim vytvoří krásný, vyžehlený účes, tak je vždy jasné, že to není na dlouho, ale že z tohoto účesu brzo nezbude nic jiného, než hromada vln.

A co takové rozčesávání vlnitých vlasů. Víte, jakou dá toto práci? Pokud jsou vlasy hodně vlnité, tak je to téměř nemožné. Majitelé vlnitých vlasů a vlasů kudrnatých, touží velmi po lesklých a hladkých vlasech, které nebudou tak náročné na údržbu. Vezměte si třeba černochy, ti mají vlasy tak vlnité, že jediné řešení pro ně je nosit je spletené do malých copánků, kterých pak mají na hlavě nespočet. Jde však o velmi náročnou práci a zaplétat a rozplétat copánky není vůbec jednoduché.

Pokud máte ve skutečnosti vlasy dlouhé do pasu, ale patříte mezi kudrnaté lidi, tak vám spadají maximálně na ramena. Velmi těžká je jak úprava, tak i údržba účesu. Kudrnatým lidem není vůbec co závidět. Jediné řešení, které se jim nabízí, je aplikace brazilského keratinu, která jejich nezkrotnou hřívu zkrotí na dlouhou dobu a to klidně i na dobu 3 měsíců. Můžete s ním jít do vody, umýt si vlasy, zmoknout projít vlhkým prostředím a vaše vlasy budou stále hezky rovné. Jediná nevýhoda je ta, že aplikace brazilského keratinu není zrovna levná záležitost.