Jak začít cvičit v posilovně, abyste si nastavili správný režim?

Asi každý měl někdy snahu začít se sebou něco dělat a vyrazil poprvé do posilovny či fitka. Někomu tohle úsilí vydrží, někomu ne, ale základ by měl být stejný. Nastavit si správně svůj plán, abyste se na začátek moc nepřetížili a pak vás to neodradilo. Jak začít cvičit a co vás v posilovně čeká?

Co si vzít sebou?

Pokud jdete do posilovny úplně poprvé, měli byste vědět, co vás tam čeká a co si s sebou přinést. Možná se to tak nezdá, ale jednou z nejdůležitějších věcí je ručník. Po prvním cvičení zjistíte, že jej určitě oceníte. Otřít ze sebe pot je navíc ohleduplné i kvůli ostatním.

Další samozřejmostí je pohodlné oblečení, které je k těmto účelům vhodné. Ideální jsou dlouhé kalhoty, které drží vaše klouby v teple, což je pro tělo ideální. Musíte mít také dobré boty, které už máte vyzkoušené a víte, že vám sedí. Vzít si napoprvé zbrusu nové botasky není ideální, i když budete vypadat sebelépe.

Nezapomínejte také na pitný režim. Postačí i obyčejná lahev s vodou, nemusíte hned využívat speciální drinky, které se v posilovnách a fitness centrech nabízejí. Například v některých fitness v Praze je to samozřejmostí, můžete se ale později poradit se zkušenými zaměstnanci, co by vám mohlo sednout.

Jak začít cvičit?

To platí i pro samotné cvičení. Nejdříve si projděte všechny stroje a ideálně poproste někoho z personálu, aby vám poradil, jak správně začít a jaká závaží si zvolit. Pokud si budete vybírat stroje podle toho, že se vám zrovna líbí a vypadá jednoduše, daleko nedojdete. A to dost možná doslova.

Na začátek se nezapomeňte rozehřát a rozcvičit, nejlepší volbou je kardio-trénink třeba v podobě běhu na běžeckém páse nebo třeba rotopedu. Po cvičení byste měli uvolnit bolavé svaly rovněž protažením. Pokud máte tu možnost, zajděte si do některého ze solárií v Praze nebo ve vašem městě a užijte si trochu relaxu pro vaši mysl i bolavé svaly.

V posilovně postupujte pomalu a náročnost i četnost cvičení přidávejte pomalu. Tímto způsobem by vás mohlo cvičení opravdu bavit a výsledky se brzy dostaví.