Jak vybrat dětskou jarní bundu

Materiál, velikost i střih. To všechno řeší rodiče při výběru dětské jarní bundy. Do toho navíc děti zasahují se svou představou barvy a pohodlnosti. Máme pro vás několik tipů, jak vybrat správně a udělat radost i dětem.

Materiál dobře promyslete

Co se materiálu týče, zkuste myslet na případný déšť a chlad. Oblíbeným materiálem pro jarní dívčí i chlapecké bundy bývá softshell, ale sáhnout můžete i po pogumovaných látkách s flísovou podšívkou nebo šusťákovině. Záleží, jak moc času vaše dítě tráví venku a kam se společně s vámi nebo se školkou vydává. Každý materiál se totiž hodí na jinou příležitost a bunda, v níž uděláte parádu ve městě, dítě zase nepodrží při tříhodinovém pobytu v lese.

Funkčnost a střih

Samotný střih jde ruku v ruce s funkčností. Zkontrolujte kvalitu provedení a hledejte určitě bundu s kapucí, jednoduchým zapínáním a ideálně prodlouženou délkou. Děti by si měly bundy samostatně snadno obléknout a zároveň by je při pohybu neměla jakkoliv omezovat.

Velikost bývá oříšek

Pak přijde na řadu zvolení správné velikosti bundy, což je dost často úplně nejtěžší. Přitom se při výběru chlapecké i dívčí bundy stačí řídit jednoduchými pravidly. Pokud váháte mezi dvěma velikostmi, vždy vezměte tu větší. Děti rostou skokově a pokud jim na začátku sezóny padne něco tak akorát nebo dokonce těsně, je téměř jisté, že to až do konce sezóny nevydrží.

Nechte dítě v bundě vždy udělat několik pohybů, abyste jasně zkontrolovali, že nikde nic netáhne a neškrtí. Vyzvěte je také, aby zvedly ruce nad hlavu, rukávy by ani v této poloze neměly být moc krátké.

Vzhled na (ne)posledním místě

Chcete-li aby navíc kousek akceptovaly i děti, cítily se v něm dobře a každé ráno by nebyly zbytečné rozepře o barvě a vzhledu, dejte jim slovo už při samotném výběru. Vezměte je s sebou do obchodu, případně jim obrázek vybraného kousku ukažte online v e-shopu. Věřte, že to stojí za to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *