Jak se zbavit lupů ve vlasech?

Vlasová pokožka je stejná, jako pokožka kdekoliv jinde na těle. Pokud se o ni dostatečně nestaráme, může přinášet problémy. A jedny z nich jsou zcela určitě lupy. Ty mohou postihnout každého, a v principu se jedná o velmi drobná zrníčka odlupující se kůže. A pokud jimi trpíme velmi výrazně, při každém sáhnutí do vlasů to vypadá, jako by z nich doslova sněžilo.

Kvalitní šampon je základ

Tou základní radou, jak se zbavit lupů, je samozřejmě použití vhodného šamponu. A zatímco kosmetické firmy podobných šamponů produkují desítky, v případě skutečně výrazných problémů s lupy je lepší jít do lékárny, než drogerie. Lékárenské výrobky mají v tomto ohledu vyšší účinnost, a ještě můžete získat odbornější poradenství.

Pomoci ale mohou i zcela běžné věci. Třeba odvar z heřmánku

A ačkoliv mnozí sázejí hlavně na produkty kosmetického a farmaceutického průmyslu, pomoc lze hledat také v přírodě. Například dokonalou rostlinou může být heřmánek. Stačí si připravit silnější odvar z této byliny, a následně ho použít při mytí, a jemně ho vmasírovávat do pokožky hlavy. Po několika pravidelných aplikacích tak konečně dosáhnete toho, že lupy začnou výrazněji mizet.

Některé rady také mluví o žloutku z vajec, citronu, popřípadě také octu. Ačkoliv každá tato možnost má pozitivní účinky na vlasy jako takové, na lupy jsou víceméně neúčinné, a tak v případě těchto problémů nejsou vždy dobrou volbou.

Základem je i správná péče o vlasy

A jak už to bývá, důležitá je též prevence. A stejně jako má na pokožku našeho těla vliv naše životospráva, má stejné účinky i na pokožku naší hlavy. Kromě toho je však nutné používat kvalitní šampony, ideálně potom takové, které mají velký obsah dvou látek, kterými je selen a zinek. A co je paradoxně také důležité, to je nemýt si vlasy každý den, jelikož i přehnaná péče touto formou výrazně škodí.