Jak se zbavit lámavosti nehtů

Máte lámavé nehty? Potom je to problém vás samotných, a hlavně potom vašeho zdravotního stavu. Je však jasné, že nehty jsou dokonalou vizitkou každé ženy, a tak je v tomto ohledu doslova nezbytné snažit se o to, aby vypadaly dokonale. Naštěstí to nemusí být zase tak složité, jak se může zdát. A nepotřebujeme k tomu nic jiného, než několik základních věcí v podobě kvalitního jídla, laku na nehty, nebo krémů na ruce.

Strava je základ

Tím nejdůležitějším je jistě skladba našeho jídelníčku. Je sice lákavé jíst pouze podle našich chutí, ale pokud chceme mít zdravé nehty, je nezbytné dodat našemu tělu takové potraviny, především potom ovoce, které obsahuje vitamíny B a C, popřípadě také železo.  Rozhodně nic nezkazíme ani tím, pokud budeme konzumovat dostatek ořechů, mořských ryb, slunečnicových semen, nebo sezamu a sezamového oleje. To vše jsou potraviny, které se na pozitivní kvalitě našich nehtů podepíší. A tak je dokážou výrazně zpevnit, a eliminovat tak jejich lámavost.

Nehty můžete vyživovat také z venku

Správná a kvalitní strava samozřejmě není jediným řešením. Jedním z těch účinných je také to, používat kvalitní lak na nehty. Ten má navíc hned dvojí účinek. Kromě toho, že dokáže samotný nehet zpevnit, můžeme využít také ten, který ho i vyživuje. Díky tomu mu tak můžeme dodávat nezbytné látky po celý den. A sehnat takový lak nemusí být problém. Je často k dostání v každé drogerii.

Nezapomínáme na dostatek krémů

Zajímavostí je, že neblahý vliv na lámání nehtů má i to, pokud máme naše ruce a samotné nehty extrémně suché. Dobrou možností tak je používání celé řady hydratačních krémů na ruce, popřípadě olejů. Vše bychom měli intenzivně vmasírovávat i na samotný nehet, a do jeho okolí. A navíc, kromě toho, že ho většina krémů bude hydratovat, mu bude moci taktéž dodat látky potřebné ke zlepšení pevnosti.