Jak se donutit dodržet Novoroční předsevzetí

Na Nový rok si dáváme předsevzetí a snažíme se je dodržet. Jenže ne vždy se nám to podaří a ne vždy to vyjde. Možná vás pak začne mrzet to, že jste měli dobře našlápnuto, ale nevyšlo to. Na Nový rok si všichni přejeme hlavně to, aby byl lepší a úspěšnější, abychom se v něm cítili lépe, než v tom roce minulém. Chceme pro sebe přirozeně lepší budoucnost a toužíme po tom, aby nám bylo lépe. Nejen to je však to, co bychom chtěli. Rádi bychom zhubnuli a zbavili se nedostatků, které nám komplikují život a proto si dáváme novoroční předsevzetí. Jak se ale donutit, abychom je dodrželi?

Velmi důležité je to, abyste to chtěli vy sami a nedělali to proto, že to po vás chce někdo jiný. Motivace je pro vás velmi důležitá. Musíte cítit, že to chcete od srdce a že vaše mysl je hnacím motorem. Pokud budete vědět, že je vaším snem něco si dokázat, tak se vám to bude dodržovat snadněji. Jestliže na vás třeba partner tlačí, abyste zhubla, tak vězte, že už jen proto, že na vás takto útočí, vám to nepůjde, budete mít vztek nejen na sebe, ale i na něj a bude to pro vás těžké. Zhubnout jen tak vám asi nepůjde. Pokud ale budete motivována sama sebou, tak to pro vás bude jednodušší.

Musíte vědět to, že to skutečně chcete a udělat něco proto, aby to šlo. Hubnutí je všeobecně něco, co je pro nás náročné, ale přitom si to moc přejeme. Jediné účinné hubnutí, které mám vyzkoušené, je stres, nebo zamilovanost. Tyto dvě věci mi vždy zaručily to, že jsem se s kilogramy dostala tam, kam jsem chtěla. Stres je ale věcí, která vám nepřidá, naopak zamilovanost je tím, co vám přidá a ještě se budete cítit skvěle. Začněte jíst zdravě a nemlsejte, přihlaste se na nějaké cvičení (třeba s popruhy TRX). Sledujte, jak se dá zhubnout. Hodně si o tom čtěte. Mějte k sobě kamarádku, která do toho půjde s vámi, a vzájemně se budete motivovat.