Jak poznáme, že se vztah blíží ke konci

Varovné signály… Často jsou to věci, které přehlížíme, ale jen proto, že je vidět nechceme. Jsou to přitom jasné signály toho, že se u nás ve vztahu něco děje. Jak rozpoznat, že něco není v pořádku?

Snadno. Všímejte si změny chování vašeho partnera. Neplánuje s vámi společnou budoucnost? Nemluví s vámi o tom, co bude, ale jen o tom co je a přitom často poukazuje jen na to, co je špatně? Pak zbystřete. Něco není v pořádku. Zeptejte se partnera, proč nechce řešit to, co bude a z jeho reakcí poznáte, že něco není v pořádku.

Nejdůležitější a největší známka toho, že není něco v pořádku, je nezájem o sex. Pokud s vámi partner nechce spát, nebo sex odbude, tak to ne ní dobře. Rozhodně začněte ihned jednat, než bude pozdě.

Další signál, který rozhodně nehraje pro vás je fakt, že si neustále schovává telefon. Tohle je nejčastější důkaz toho, že se něco děje. Partner telefon schovává proto, abyste si nevšimli toho, co v telefonu je, od koho chodí zprávy a podobně. Většinou už má dnes každý svůj telefon zamčený, ale i tak si příchozího hovoru, nebo SMS můžete všimnout. Často si s někým píše a vám se to nelíbí? Tak reagujte, ale opatrně. Nejspíš bude partner podrážděný, protože se mu nebude chtít vysvětlovat to, s kým si píše a bude to považovat za své soukromí.

Často schovává plochu počítače a to kdykoliv se ocitnete v jeho blízkosti? Tady také něco nehraje.

Všimli jste si toho, že chodí domů mnohem méně a spíše vůbec a tak řešíte, kde byl a proč nepřišel, přičemž vám partner jen odsekává? Toto všechno nejsou pro vás dobré věci, a pokud to jde, začněte situaci hned řešit. Dost možná už bude pozdě. Bude to sice bolestné zjištění, ale nenechte se sebou zametat. Nedělalo by to dobře. Trápili byste se mnohem delší dobu, než by bylo nutné a třeba by vám mezitím utekl někdo, kdo skutečně stojí za to.