Jak pečovat o pleť v létě

Léto je pro pleť velmi náročným obdobím. Sice slunce udělá pleť hezčí a zajímavější, jisté ale je také to, že pleti velmi výrazně ublíží. Určitě proto vyzkoušejte skvělé tipy, jak o svou pleť v létě pečovat a jak ji udělat zajímavou a krásnou, i když slunce paří.

Zvolte správné krytí nedostatků

V tomto ročním období, kdy nás sužují velká vedra, na vás asi zřejmě make-up s pudrem nebudou držet tak, jako v jiných ročních obdobích a proto je dobré, když si koupíte fixátor make-upu a s make-upem to nebudete přehánět.

Další dobrou věcí na letní období je tónovací krém. Místo krémů používejte hydratační gely, ty se totiž rychle vstřebají a nenechají na pokožce mastný film.

Vychytávky k hydrataci

Co si určitě pořiďte na léto je pleťová voda v rozprašovači, kterou si z větší dálky můžete nastříkat na obličej bez toho, abyste si make-up zničili. Tato voda vás příjemně ochladí a zanechá na vaší pleti pocit ochlazení.

Na noc si místo nočního krému dávejte pleťové hydratační masky. Vaše pleť je v létě jistě ocení a navíc vám dodají tu potřebnou výživu, kterou vám slunce z pleti vytáhne. Proto jsou masky v horkých letních dnech, které trávíte celý den na slunci, tolik důležité.

Pokud jste na slunci byla dlouhou dobu, tak se večer zchlaďte maskou z jogurtu, kefíru, nebo mléka. Uvidíte, jak své pleti ulevíte. Pleť nebude červená, podrážděná, ale naopak bude dokonale hydratovaná a o to v létě jde především.

Velmi dobré účinky na pleť mají v letních měsících ledové kostky, kterými si budete potírat obličej.

Ochrana a pitný režim

Samozřejmě, že asi není třeba připomínat, že bychom se měly chránit opalovacími krémy s vysokým faktorem a nevystavovat se na slunci přes poledne. Toto jsou však rady, které se opakují stále dokola a stejně lidé mají tendence je nedodržovat.

Nutné je také hodně pít, protože to také má velký vliv na to, jak se bude vaše pleť cítit a jak moc bude hydratovaná.