Jak na zápach z úst?

I když budete vypadat naprosto dokonale, může nastat situace, kdy vše dokonale zazdíte. Stačí totiž, abyste otevřela pusu, a rázem tak vaše okolí ucítí velmi nepříjemný zápach. A pokud máte v tomto ohledu problémy, naštěstí existují řešení, která jsou velmi jednoduchá. A ačkoliv krátkodobý problém může způsobit i aromatické jídlo, my se zaměříme především na řešení takových problémů, které v ústech způsobují bakterie.

Dokonalá zubní hygiena je základ

Ačkoliv se to nemusí zdát, v ústech žije na 700 různých bakterií. A zatímco některé jsou prospěšné, jiné naopak méně, a tak je nejlepší cestou jich co nejvíce z ústní dutiny odstranit. Na to pomůže osvědčený, a pro každého jistě základní postup, a to dokonalé čištění zubů. Kromě toho vy měla být používána také zubní nit, a kartáček mezizubních prostor. Tím vším tak odstraníme jakékoliv zbytky potravy, které jsou pro takové bakterie přímo líhní. Zapomenout bychom však neměli zapomenout ani na vyčištění jazyka.

Ústa pravidelně vyplachujte

A stejně jako po samotném čištění je ideální používat ústní vodu, je ideální ji používat také po samotném jídle, nebo po pití nápojů. A jak už to bývá, tím nejhorším jsou samozřejmě sladké limonády, káva a alkohol. Zbytky těchto tekutin je tak nutné odstranit.

Kromě toho je ideální zaměřit se na celou řadu bylin, které díky obsahu chlorofylu dokážou účinně neutralizovat řadu bakterií. V tomto ohledu pomůže bylinný, nebo zelený čaj, popřípadě také vyráběné chlorofylové tablety. Stejně tak je důležitý také přísun vitamínů, například z ovoce. Především potom vitamin C je tím správným, který dokáže v tomto ohledu také účinně pomoci.

Když nic nepomůže, maskujte

A pokud z tohoto hlediska nic nepomáhá, snažte se nevábný dech „zakrýt“. A to buď žvýkačkami, speciálními spreji, nebo třeba jídly s příjemnou vůní. Ideální je třeba vodní meloun.