Jak mít lesklé vlasy

Mít lesklé a krásné vlasy je sen nejedné z nás. Proto, abychom takové vlasy měli, k nim musíme být šetrní a zbytečně je nepoškozovat. Svým vlasům bychom měli věnovat stejně kvalitní péči, jakou věnujeme i pleti. Krásné a lesklé vlasy jsou naší vizitkou.

Používejte šampony, které budou vhodné pro váš typ vlasů. Diagnostikujte si typ vlasů a podle toho si kupte vhodný šampon a kondicionér. Pokud jste našla takový, který vám naprosto vyhovuje, neměňte ho. Zůstaňte mu věrná a dále neexperimentujte.

Své vlasy nevystavujte zbytečně slunci, pokud jedete k moři, chraňte je před slunečním zářením vhodnou pokrývkou hlavy. Osobně si k moři vozím vlasové masky, které si každý večer nanesu na vlasy a nechám je působit celou noc, ráno je pak smyji. Moře, sůl, písek a slunce totiž vůbec vašim vlasům nepřidají.

Vrátíme se zpět domů. Doma si každý týden udělejte vlasový zábal, který vlasy hydratuje, dodá jim lesk a zároveň vlasy vyživuje. Pokud na to máte čas, udělejte si tuto proceduru po každém mytí. Nechte si čas od času zastřihnout roztřepené konečky. Vlasy tak zesílí a budou pevnější.

Na vlasy existuje velké množství přípravků, které si můžete koupit. Jsou to séra, ampule, různé druhy výživ, séra na roztřepené konečky, závěrečné lesky a podobně. Zvažte, které z těchto přípravků potřebujete, podle typu vašich vlasů a ty si pak pořiďte a pravidelně aplikujte.

Pokud to jde vyhněte se žehlení, sušení a barvení. Pokud se bez tohoto neobejdete volte šetrné přípravky. Šetrné jsou i žehličky. Jednou takovou je například žehlička Rowenta Respect, se kterou mám osobní zkušenosti a která je skutečně vaše vlasy nezatěžuje.