Jak křečové žíly?

Krása našich nohou je jistě důležitá. Zvláště v období léta, kdy je chceme dát na obdiv, a tak z šatníku vyndáme ty nejkratší sukně, které máme k dispozici. Není však většího problému, než nohy nevzhledné, a to v tom ohledu, že je hyzdí křečové žíly. Ty nemusí být nutně pouze příznakem stáří, jelikož je způsobuje také obezita, životní styl, a málo pohybu.

Zaměřte se na svůj den – kolik příčin napočítáte?

Přitom prevence je poměrně snadná. V první řadě je důležitá správná strava. Hlavní součástí by tak mělo být ovoce, a to konkrétně to, které obsahuje flavonoidy. Právě ty totiž dokážou posílit stěny našich cév. Ideálním ovocem jsou tedy hlavně borůvky, maliny, nebo oblíbené jahody – a při jejich konzumaci rozhodně seďte, jelikož i nadměrné stání může být hlavním problémem. A pokud ovoce není to pravé, nic nezkazíte ani sklenkou červeného vína. Ta totiž tyto látky také obsahuje, a jsou i výzkumy, které pozitivní vliv vína na naše zdraví potvrzují.

Stejně tak je nutné mít i dostatek pohybu, jelikož díky tomu posílíte své svaly, a zároveň výrazně podpoříte krevní oběh. Nemusíte nutně běhat desítky kilometrů, ale každodenní procházka rozhodně pomůže.

Nezapomeňte na vhodné oblečení a obuv

Součástí léčby křečových žil jsou však i speciální punčocháče, které tak dokážou nohu dobře obepnout, a tak nejenom uleví od bolesti, ale zároveň vytváří mírný tlak, díky čemu opět dojde ke zlepšení průtoku krve. A nutno podotknout, že pokud budete chtít tyto punčochy nahradit těsnými kalhotami, není to správná cesta. Stejně tak není správnou cestou nošení boty s výrazným podpatkem. Ideální jsou totiž boty, které nejsou na podpatku.

Všechny tyto možnosti účinně pomáhají v tom, že nejenom případným problémům mohou přecházet, ale samozřejmě dokážou také dopomoci k tomu, aby i vaše křečové žíly dokázali zmizet.