Elegance v interiéru není pomíjivá. Trendy odejdou, ona vydrží navěky

Toužíte po elegantní domácnosti, která by adekvátně vystihovala váš vkus a potažmo životní styl, ale absolutně netušíte, jak uchopit celkový koncept? V prvé řadě si musíte uvědomit, co to vlastně je elegantní domácnost. Překvapivě nezávisí na množství luxusních věcí, hlavní esencí a podstatou elegance je něco úplně jiného.

Co je a co není elegance?

Jedna slavná módní návrhářka kdysi řekla, že „elegance je odmítnutí“. Autorkou citátu byla Coco Chanel a nemyslela tím nic jiného než to, že některé věci jsou krásné samy o sobě, a není proto důvod je dále zdobit. Jak to souvisí s vaším bydlením? Více, než si myslíte.

Mnozí lidé zaměňují eleganci s minimalismem, ale tato dvě slova rozhodně nejsou synonyma. Eleganci nenajdete ani v módních trendech, protože ty se na špici zájmu udrží jen po omezenou dobu, aby je pak nahradily jiné trendy. Své si o tom myslí i renomovaný holandský designér Marcel Wanders. Prohlásil, že „nic nestárne tak rychle, jako novinka“.

Ale jak tedy vytvořit elegantní interiér, když ne podle nejnovějších trendů a stylů? Klíčem jsou originalita a důraz na prvky, které jsou vám opravdu blízké. Třeba tapety s jemným florálním vzorem – pokud se vám líbí, působí na vás dobře a jen tak se vám neokoukají.

Budete muset rozbít prasátko?

V souvislosti s elegantním bydlením si spousta lidí myslí, že si ho nemůže dovolit. Ale jak již zaznělo v úvodu, přehršel luxusních kousků eleganci v interiéru nevytvoří. Ve skutečnosti vás elegance nemusí stát ani o korunu více, než kdybyste svou domácnost zařizovali v jakémkoliv jiném stylu.

Pamatujte si, že eleganci dělají detaily – vhodně zvolené závěsy tak hrají stejně důležitou roli jako nábytek. A co se týče barev, nejlépe fungují jemnější a decentnější odstíny. Opět samozřejmě záleží na vaší osobnosti a vkusu. Při zařizování používejte vlastní hlavu a nebojte se experimentovat. Krůček po krůčku nakonec dojdete k vysněnému cíli. Anebo taky ne, ale to nevadí, protože i cesta je cíl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *