Co můžu dělat při napadení

K napadení může dojít takřka kdekoliv a to i v místech, kde je velmi rušno. V poslední době jsme mohli sledovat, že například v tramvaji dojde k vraždě, že se zabíjí taxikáři a podobně. O vraždách tu ale nechci psát, budeme se bavit o napadení.

Co můžu dělat při napadení? Většinou bývají obětí ženy, ale to neznamená, že k napadení nemůže dojít i u mužů. Doporučuji u sebe mít jakoukoliv obranou pomůcku a to ať už paralizér, nebo slzný plyn, nebo třeba i plynovou pistoli a nebát se tyto pomůcky v době ohrožení použít.

Pokud se necítíte bezpečně, mějte tyto věci při ruce. Je jasné, že k přepadení může dojít nečekaně, ale připraveností na takovéto situace byste neměli nic zkazit. Pokud jdete někde v noci a jste sami, mějte obranou pomůcku v ruce.

Díky tomu budete moci ihned reagovat. Pokud se stane, že vás někdo přepadne, budete z toho nejspíše pořádně v šoku, ale v téhle chvíli je nutné se bránit ale pouze tehdy, pokud máte čím, určitě byste měli i křičet, volat o pomoc, přivolat policii a vše řádně nahlásit.

Pokud si tuto situaci necháte pro sebe, ohrozíte tím i další lidi, kteří mohou být obětí přepadení a již nebudou muset mít takovou šanci se ubránit jako jste měli právě vy. Proto na podobné situace reagujte pokaždé tak, že věc nahlásíte na policii.

Snažte se co nejlépe si útočníka prohlédnout, abyste jej mohli identifikovat a popsat ho tak co nejlépe policii, pokuste se všimnout zvláštního znamení, tetování, nebo čehokoliv, co by mohlo pomoci jej dopadnout.

Pokud vás o něco oloupil je třeba detailně věci popsat. Pokud nemáte u sebe žádné zbraně, tak se útočníkovi nebraňte, protože by mohlo dojít k daleko horším zraněním a následkům. Raději v klidu dejte útočníkovi to, oč žádá, než aby vás nebezpečně zranil, nebo dokonce ohrozil na životě.