Češi nakupují mnohem více dárky přes internet, než v kamenném obchodě

Do obchodních domů a kamenných obchodů, letos zamíří mnohem méně lidí, zato mnohem více jich nakoupí dárky přes internet. A důvod? Nákup přes internet je mnohem pohodlnější a častokrát i výhodnější.

Lidem se nechce chodit do přeplněných obchodních domů a nakupovat v davech, a proto se uchylují k tomu, že věc, kterou chtějí, objednají pohodlně doma online přes internet a nechají si ji dovést až domů. Většina z nás ale nakupuje jak na internetu, tak i v obchodních domech a velmi oblíbenými se stále častěji stávají i vánoční trhy. Jedno je jisté a to je to, že lidí na Vánocích rozhodně nešetří. Investují peníze jak do dárků , tak i do vánoční výzdoby a také samozřejmě do jídla.

Většina zákazníků platí raději hotově, než kartou. To platí také u internetových objednávek, které uskutečňují zákazníci spíše na dobírku, než aby zaplatili peníze přes kartu předem, i když jde o mnohem levnější způsob platby. Podle průzkumů kartou raději platí hlavně ženy.

Lidé také velmi často porovnávají ceny zboží na internetových stránkách, kde si mohou danou věc pořídit za nejnižší možnou cenu a podle toho pak své nákupy podřizují. Mezi sebou pak také porovnávají ceny z letáků různých obchodních řetězců. Většina z nás se snaží ušetřit za nakoupenou věc co nejvíce peněz a to je samozřejmě naprosto logické a proto hledá, kde by si nakoupil co nejvýhodněji.

Je ale stále velké množství lidí, kteří nechávají nákupy na poslední chvíli a nejednou se pak stane, že dárek do Vánoc pak už nestihne dorazit. To bývá často velkým problémem, pošty v čase předvánočním nestíhají a spousta dárků zůstává na pobočkách i přes Vánoce. Proto bychom nákupy na poslední chvíli nechávat neměli, a včas se rozhodnout co koupíme a objednat to. Rozhodně není také vůbec nic příjemného, když si lidé nakupují v přeplněných obchodních domech a stojí zde pak dlouhé fronty.