Až vás chytne toulavá…

Čas letních dovolených už je sice za námi, přesto ještě není důvod k tomu, abyste pověsili celou turistickou sezónu na hřebík. I podzim s sebou obvykle přináší mnoho hezkých dní, které přímo vybízí k cestování. Někteří se spokojí s výletováním po tuzemsku, jiní mají nároky vyšší a chtějí se ještě podívat za hranice. Kromě hrozby covidové infekce jim v tom nic nebrání. Díky dobrému pojištění lze i riziko nákazy perfektně zvládnout.

Pro cestovatele tělem i duší máme dobrou zprávu. Turistika na starém kontinentu zažívá svoje deja´vu. Lidé se opět vracejí do lesů, do hor, na stezky i k rybníkům, aby si vychutnali pohostinnost samotné přírody a užili si chvíle v naprostém soukromí. Obout si pohorky, vzít batoh na záda, do rukou buzolu i mapu a vydat se vstříc dobrodružství je po letech opět módní záležitostí.

Turistika po Evropě covidu navzdory

A když vás toulavá zavede za hranice vlasti, mějte na paměti, že mít v kapse cestovní pojištění se rozhodně vyplatí. Jeden špatný krok a budete nešťastní. Výron nebo zlomená noha je v cizině pěkné nadělení. Na klasickou „modrou kartičku“ z českého státní pojištění se rozhodně nespoléhejte. V případě, že se rozhodnete v zahraničí přenocovat nebo zde rovnou strávit více dní, myslete i na cestovné pojištění covid 19. Můžete se dostat do situace, kdy se nechtěně nakazíte v restauraci, v hotelu nebo klidně i v řadě na lanovku. Člověk nikdy neví, kdy na něho vir zaútočí.

Kdo co zaplatí?

Abyste byli z obliga a nemuseli si kvůli výletu zruinovat rozpočet, zvolte pojistku od ERGO, která náklady na léčebné výlohy v zahraničí i za koronavirus hradí v rámci cestovního pojištění. ERGO pojišťovna si poradí i se situací, když člověk v zahraničí onemocní a jsou s ním i nezaopatřené děti. Uhradí náklady na takzvanou doprovázející osobu, což je blízký člověk, která se o děti postará. V tomto případě se hradí náklady na cestu, ubytování i stravu, a to až do limitu 75 tisíc korun.  Výjimkou je ale situace, kdy člověk uvízne v karanténě a pozitivní není.  Pak jsou veškeré náklady na vrub pojištěnce.

Pokud si zřídíte cestovní pojištění online, obratem získáte SMS s číslem smlouvy a kontaktem na asistenci. Při platbě kartou je platnost pojistky okamžitá. Můžete si vybrat z šesti tarifů v lokalitách Evropa a Svět.