Zateplete svůj dům a ušetřete

Pokud se vám zdá, že výdaje na vytápění doslova přesahují únosnou mez, je to dáno tím, že vám teplo uniká z vašeho domu. V tomto ohledu tak máte na výběr ze dvou věcí. Buď stále platit obrovské sumy za to, abyste mohli mít doma teplo, nebo tomu uděláte přítrž, a začnete se zateplením. A to se týká také panelových a dalších domů. A jedním z rizikových míst na každém domě je střecha, a tak by zateplení střechy mělo být prvním krokem, jak postupně dojít až k finálnímu výsledku, kdy se do pár let samotná vynaložená investice vrátí, a dále již budete pouze v plusu.

Se střechou souvisí i samotný strop

Není to však pouze střecha jako taková. Není nic nového, že právě teplý vzduch nejčastěji stoupá směrem vzhůru, tedy ke stropu. A pokud ani ten není dobře zateplený, uniká teplo z místnosti velmi rychle, což má opět řadu negativních efektů. A proto je to i zateplení stropu, které by mělo hrát v tomto ohledu důležitou roli. A ačkoliv mluvíme pouze o bytech jako takových, je třeba se zaměřit i na dalších prostory, jako ty nebytové, umístěné pod skutečnými byty. Ať už se jedná o garáže, nebo třeba sklepy, pokud není jejich strop dostatečně izolovaný, pravděpodobně budete svádět nekonečný a marný boj se svou studenou podlahou ve vašem bytě.

Zateplení by nemělo minout ani fasádu

A jsou to především starší panelové domy, kde je doslova nutností vydat se formou zateplování, a celkové revitalizace. A to nejenom v místech, které jsme nyní nastínili. Stejně tak je totiž vhodnou cestou kompletní zateplování domů. To s sebou totiž nepřináší pouze pozitiva z hlediska lepších izolačních vlastností. Tento krok s sebou přináší i pozitiva v tom, že se výrazně zlepší technický stav samotné fasády, nebo dojde k celkovému zlepšení vzhledu. A to vše má vliv nejenom na komfort bydlení, ale třeba také na zvýšení kupní ceny vašich bytů. Zjistěte více o zateplování domu.

Zdroj obrázku: Psgroup.sk