Vánoce aneb Jak si usnadnit pečení

K Vánocům nepochybně patří i cukroví. Cukroví pro každého znamená něco jiného, pro maminky je to několik hodin strávených v kuchyni, pro tatínka to znamená dalších pár kilo navíc a pro děti je to jedinečná sladkost.

Jak si mohu usnadnit pečení?

Žena k pečení cukroví potřebuje nejen spoustu času, ale hlavně mnoho nádobí a materiálů, které jí pomohou cukroví udělat tou krásnou sladkou tečkou, která k Vánocům patří. Využiji několik receptů, použiji hromadu nádobí a nesmí chybět ani robotická náčiní, která jsou jedním z pomocníků.

Například, když pečete oblíbené slepované cukroví z lineckého těsta:

Jeden z prvních pomocníků je kuchyňská váha. Velice dobrou kuchyňskou váhu můžete najít na Svetcukraru.cz, kde nabízí elektrickou váhu, která vám usnadní práci, protože nemusíte počítat čárky tak jako na nástěnné váze po babičce. Když si všechny ingredience dobře navážíte a smícháte dohromady, tak přijde na čas další pomůcka pro vaši kuchyň.

Samozřejmě, že musíte použit kvalitní podložku a také váleček, abyste těst vyváleli do té správné šířky. K vyválení můžete využít výborný silikonový vál, který lze zakoupit na stejných webových stránkách. Silikonový váleček je pro vyválení těsta lepší, protože se vám těsto nelepí a vy si tak nepřiděláváte další práci, protože jde snadněji umýt.

Když je těsto dostatečně vyválené, tak už chybí jen vzít ozdobné vykrajovací potřeby a zvolit si takové tvary, které se vám zlíbí. Těchto vykrajovacích předmětů je velké množství, kdy si můžete zakoupit tvary zvířátek, číslice a všechny možné varianty. Pokud si nebudete jisti, jaké byste chtěli, tak si můžete vybrat z mnoha druhů na stránkách Svetcukraru.cz, kde nabízejí i klasické tvary pro linecké cukroví. Protože to většinou bývají tradiční tvary, jako jsou kolečka, kytičky, hvězdičky a podobně, která mají uprostřed nějaký dutý tvar, aby když se těsto potře marmeládou, tak to měla pěkný vzhledový dojem.

Vykrajovací předměty jsou vybrány, tak je zaryjte do těsta a udělejte si sadu tvarů, které budou putovat do trouby, aby se upekly. Trouba je spotřebič, kde je několik stupňů, takže někdy může být nebezpečným pomocníkem, proto musíte dbát na tom, abyste měli kvalitní rukavice, abyste se neopálili. Mezi kvalitní patří i silikonové rukavice z webu svetcukraru.cz, které jsou opravdu odolné vůči vysokým teplotám.

Tvaru jsou upečené, tak stačí je jen slepit k sobě pomocí linecké marmelády a můžeme už jíst.

Před Vánoci strávíte v kuchyni mnoho času, tak šetřete svou práci a pořiďte si nějaký z mnoha předmětů, které práci nejen usnadní, ale také urychlí.