Tip na jarní výlet: Vydejte se na několik dní na Karlštejn

S přicházejícím jarem začíná i ten správný čas na delší výlety do přírody. Máte před sebou několikadenní volno a nevíte ještě, kam se vydat? Mezi lokality, které v České republice stojí za návštěvu, bezesporu patří i Karlštejnsko.

V okolí najdete přírodu i historické klenoty

Kopcovité okolí jedné z nejznámějších památek nejen ve středních Čechách zaujme všechny, kteří mají rádi pěší turistiku. Od hradu lze dojít například do vsi Svatý Jan pod Skalou nebo navštívit Koněpruské jeskyně a známé vápencové lomy Malá a Velká Amerika.

Na své si přijdou i milovníci historie. Kromě samotného Karlštejna je možné strávit den v nedalekém Berouně. Nemluvě o výletu do hlavního města – do centra Prahy je to pouhých 25 kilometrů.

Hotel na Karlštejně

A nouze není ani o odpočinek! Ubytovat se můžete přímo na Karlštejně, takže budete mít na všechny vaše výlety blízko. Pokud toužíte poklidném prostředí, které se nachází trochu stranou od rušného podhradí, vyzkoušejte například romantický Hotel Mlýn Karlštejn, který se nachází na břehu Berounky.

Při teplém počasí si tu můžete vychutnat večeři na terase nebo dokonce na přilehlém ostrově. Máte malé děti? Pak zajisté oceníte návštěvu domácí zoo, která je součástí tohoto hotelu na Karlštejně. Můžete zde obdivovat velbloudí párek, oslíky, čínské prasátko nebo kamerunské beránky.

Pokud budete chtít zůstat uvnitř, budete mít k dispozici tamní saunu a fitness nebo můžete jednoduše relaxovat na hotelovém pokoji. Každý z nich je vybaven satelitní televizí a minibarem, bezplatné internetové připojení je samozřejmostí.