Šperky pro významné společenské události

S příchodem podzimu se blíží sychravé počasí, které kdekomu zkazí náladu. Nabízí se ovšem náhrada v podobě nejrůznějších maturitních plesů, tanečních bálů a jiných společenských událostí, které vás jistě v zimním období přivedou na lepší myšlenky.

Snad každý už zažil ony velké přípravy na nějakou společenskou událost. Vybrat správné šaty, navštívit kadeřníka a v neposlední řadě vše sladit se správnými šperky. Chcete- li být opravdu in, projděte si s námi několik jednoduchých pravidel, které vás učiní ozdobou večera.

Jaký typ ženy jste?

Na začátku si určete, jaké šaty k vám půjdou nejlépe. Tmavovlásky se snědou pokožkou by měli sáhnout po světlejších odstínech, které celkový dojem krásně oživí. Blondýnky a světlé typy žen si mohou dovolit i tmavší odstíny šatů.

K tmavovláskám krásně sedí žluté zlato a ke světlým tzv. studeným typům se hodí zlato bílé. Není to však pevné pravidlo, jelikož samotný výběr šperku se nejvíce řídí vašim vkusem. Je důležité, aby jste se ve vybraném outfitu cítila příjemně.

Šaty a účes udávají směr

Pokud patříte k ženám, které mají jemný a decentní styl, jistě zvolíte šaty tomu odpovídající. V tom případě si můžete dovolit poněkud výraznější šperky. Vyhrávají u vás výstřední šaty se zdobnými prvky? Doporučujeme je sladit s jemnějšími a elegantními šperky.

Nepsané společenské pravidlo tvrdí, že počet šperků by neměl přesáhnou tři kousky. Sázkou na jistotu je zvolit jeden středobod, který vyzdvihnete nad ostatní.

Hodláte si vlasy vyčesat do vysokého drdolu? Vaším středobodem musí být krásné zlaté visací náušnice, které úžasně vyniknou. V takovém případě je ozdoba dekoltu již nepotřebná. Postačí vše doladit zlatým prstenem nebo zlatým náramkem.

Raději máte rozpuštěné vlasy? Zde se přímo nabízí zlatý náhrdelník sladěný se zlatým náramkem. Náušnice by v tomto případě doslova zanikli. Pro šaty, které zahalují dekolt také existuje úžasný doplněk a to zlatá brož zdobená drahými kameny.

Barvy pro výsledný efekt

Rozhodně se nebojte barev, ovšem vždy myslete na to, aby spolu ladili co možná nejvíce. Neměla by jste kombinovat více jak dvě barvy a vše bude v pořádku. Nejjednodušší pomůckou je volit stejnou barvu drahého kamene, jakou mají vaše šaty. Tím jistě nic nezkazíte. A pokud jsou vaše šaty dvojbarevné, potom vyberte alespoň jednu barvu kamene, která zdobí vámi vybranou róbu.

Černé šaty sladíte téměř s jakoukoliv barvou drahého kamene. Stále si nejste jistá barvami a bojíte se módního omylu? Bílý čirý kámen je sázkou na jistotu. Cenově dostupnější zirkon, a nebo oslnivý briliant vám zaručí dokonalý vzhled.