Skutečná, versus elektronická cigareta. Znáte pro a proti?

Jedním ze zlozvyků, které se dnes týkají mnoha lidí, je především cigareta. Ačkoliv ta byla v minulosti výsadou hlavně mužů, nyní je stále více nás žen, které také této neřesti propadnou. A důvodu kouření mohou být různé. Často jsou ale společné důsledky, a to špatné zdraví, závislost na nikotinu, a celkově podrážděná nálada, pokud ho tělo nemá dostatek.

Ne všechny cigarety jsou stejně škodlivé

Pokud bychom ale měli být konkrétní, ne všechny cigarety mají negativní účinky na naše tělo. V tomto ohledu totiž neexistují jenom ty běžné, známé desítky let, ale můžeme volit i poměrně zajímavou novinku na trhu, kterou jsou elektronické cigarety. A pokud jste v této oblasti ještě neznalí, pojďme si připomenout, že základem takových cigaret je baterie a jejich náplň, která poskytuje onen potřebný nikotin, bez kterého se žádný náročný kuřák nikdy neobejde. A jelikož tyto cigarety fungují na tomto principu, výrazně se eliminuje jejich negativní dopad na naše tělo – tedy v porovnání s těmi běžnými.

V čem škodí běžná cigareta?

Pokud bychom se tedy měli zaměřit na konkrétní porovnání, a to toho, jak moc každý typ škodí našemu zdraví, je rozhodně nezbytné začít u těch běžných cigaret, které všichni známe. V konečném důsledku zase tak nezáleží na konkrétní značce, jelikož škodlivé jsou všechny. Častější kouření kvalitnějšího tabáku může být stejně problémové, jako občasné kouření toho méně kvalitního. Největší problémy z hlediska běžných cigaret lze čekat v podobě velkého přísunu oxidu uhelnatého, a také dehtu. Ten se právě spalování dostává do našich plic, kde se samozřejmě ukládá a ukládá.

To v budoucnu znamená výrazný problém pro každého kuřáka, jelikož jeho plíce mohou být natolik zaneseny těmito látkami, že budou velmi omezovat samotné dýchání. Nehledě na to, že samotné kouřové zplodiny mají výrazně pozitivní vliv na vznik rakoviny plic, na což kuřáci nejčastěji umírají.

A v čem je elektronická cigareta jiná?

Při kouření elektronické cigarety se podobných věcí nemusíte bát, jelikož v principu vdechujete pouze čistý vzduch, popřípadě vodní páru. Ta je v tomto ohledu zcela zdraví neškodná, a tak vaše plíce budou v naprostém bezpečí, a samozřejmě dokonale zdravé. Co je však z hlediska obou cigaret stejné, to je nikotin. Ta elektronická má takzvaný e-liquid, tedy náplň, která ho obsahuje. A ačkoliv i ten je pro naše tělo toxický, elektronická cigareta ho dokáže našemu tělu lépe dávkovat, a tak minimalizuje jeho negativní dopad, a přitom dokáže dát náruživému kuřákovi jeho potřebnou dávku této drogy.

Jak je to s vlivem na naše okolí?

Samozřejmě běžné nebo elektronické cigarety nemají výhody nebo nevýhody pouze na nás samotné, tedy na nás kuřáky. Mají jistě určitý vliv i na naše okolí, a v tomto ohledu opět vyhrává ta elektronická. Běžná cigareta totiž produkuje kouř. A to jak běžným hořením, tak i v podobě toho, co vydechujeme. Nejenom, že je takový kouř cítit, ale mohou ho vdechovat i ostatní lidé v místnosti. Tomuto procesu se říká pasivní kouření, a tím i oni dostávají do svého těla ony špatné látky, a tak mohou mít stejně zanesené plíce, jako samotní kuřáci. Naproti tomu kuřáci elektronických cigaret vyfukují ze svých plic pouze páru, která jim tak připomíná onen kouř, kteří mnozí potřebují vidět. A ta je pro okolí zcela neškodná.

Vyzkoušejte sami

A pokud vás tedy možnosti této moderní metody kouření natolik zaujaly, že byste se chtěli sami přesvědčit, není lepší cesty, než navštívit specializovaný internetový obchod Emotion.cz, který je v oblasti internetových cigaret opravdovou jedničkou, a dokáže tak i vás zaujmout jak v ohledu široké, tak i příznivé cenové nabídky. Tak neváhejte a zkuste kouřit „elektronicky“.