Silvestrovské skvrny

Každý se na Silvestr strašně těší, protože skončí jeden rok a začne rok další, plný očekávání. Mnozí se rádi setkávají se svou rodinou či známými, abyste pořádně oslavili příchod nového roku. Společné posezení je velice příjemné, avšak nakonec vždy skoč stejně – úklidem a to pořádným, protože po Silvestru zůstávají všude skvrny.

Na víno platí víno

Největší obavy vždy přináší červené víno, protože právě tento alkohol zanechává hrozné červené skvrny, které není snadné vyčistit, a tak vám často zůstanou na bílém ubrusu jako vzpomínka na Silvestr. Avšak nemusíte se se svým oblíbeným ubrusem hned loučit, protože existují dobré nápady, které vám pomohou se jich zbavit. Jedním dobrým a efektivním nápadem je skvrnu od červeného vína polít bílým vínem. Někteří také radí, abyste na skvrnu použili klasickou kuchyňskou sůl či pokapali citrónem, což vám taky od skvrny pomůže.

Skvrny dělají i ti, kteří nepijí alkohol

Většinou se říká, že největší nepořádek a skvrny dělají opilí lidé, protože už se nedokážou tak kontrolovat. Avšak pravdou je, že skvrnu může udělat i osoba, která si u vás dá kávu, čaj či čokoládu. Nedopatřením se může stát cokoliv. Ale co s takovými skvrny? Je to jednoduché. Stačí, když skvrnu nejdříve utřete hadříkem a poté na ní použijete peroxid vodíku. A pokud se někomu podaří rozlít horkou čokoládu, tak jí můžete vyzkoušet nechat ztvrdnout. Někdo radí, abyste ubrus dali do mrazničky, a poté jen skvrnu celou sloupnete. Údajně i na tyto skvrny pomáhá klasické kuchyňská sůl, takže záleží na tom, co máte zrovna po ruce.

Něco k zakousnutí

K oslavám a k Silvestru samozřejmě patří kromě pití, také malé občerstvení. A mezi obloženými chlebíčky, jednohubkami se občas objeví i sýry, které také mohou udělat skvrnu. Takovou to skvrnu můžete vyčistit pomocí speciálního roztoku. Buďto můžete udělat roztok ze čpavku neboli amoniaku. Avšak tento přípravek se v běžné domácnosti neobjevuje, a proto jej můžete nahradit klasickým octem.

Fígl na všechny skvrny

Na čištění skvrn existuje mnoho přípravků. Ať už se jedná o klasický jar, který je nejen na nádobí, ale také mastné skvrny na oblečení či ubrusu anebo speciální saponáty. Existuje mnoho značek a konkurentů, takže je někdy obtížné najít ten správný přípravek. Avšak pokud chcete opravdu efektivní prostředek, který vám pomůže s mnoha skvrnami, tak můžete vyzkoušet žlučové mýdlo. Stačí jej nanést na skvrnu a vyčistit jí kartáčkem a hned máte čisto.

Skvrny, s kterými si ani žlučové mýdlo neví rady

Samozřejmě, že existují i takové skvrny, kterých se špatně zbavuje. Jsou velice odolné vůči mnoha prostředkům, a tak mnohdy vypadá, že vám nezbude nic jiného, než váš oblíbený ubrus vyměnit za nový. Avšak než se úplně rozhodnete, že ubrus vyměníte, zkuste s ním zajít do čistírny, protože zde mají nejen speciální prostředky, ke kterým se ani běžně nemusíte dostat, ale také mají speciální stroje, a tak může být vás oblíbený ubrus nakonec zachráněn a bude zdobit váš stůl minimálně ještě další Silvestr.

Po Silvestru nám zůstávají nejen příjemné vzpomínky, ale také nepříjemné skvrny. A abychom byli spokojení, musíme se těch nepříjemných skvrn zbavit.

Vyberte si Silvestrovké občerstvení na Caterings.cz