Péče o pleť po třicítce.

O svoji pleť bychom se měli starat neustále. Obzvláště v dnešní době, kdy jsme všude vystavovány obrovskému tlaku na náš zevnějšek. Ano, je tomu přesně tak. Krásní a mladí lidé, prostě mají, tak říkajíc „zelenou“. Lépe navazují přátelské vztahy, jsou daleko úspěšnější ve svém kariérním růstu a jednoduše jsou celkově daleko lépe přijímáni naši společností. Proč tomu tak je? Zcela jednoduchá odpověď. Pokud se krásní cítíme, lépe na lidi kolem sebe působíme. Máme daleko vyšší sebevědomí a v tom to celé spočívá.

Obzvláště veliký tlak je vyvíjen na naše ženské pohlaví. Věk zastavit ovšem nedokážeme. Roky letí. Starosti i vrásky přibývají a my ženy, neneseme zrovna tuto skutečnost nijak lehce. Každá z nás by si chtěla zachovat co nejdéle své mládí, svěžest a krásu. Proč se tomu nenaučit. Můžeme stárnout „s grácií“. Věk nezastavíme, ale můžeme se stárnout naučit. Zastavit příznaky stárnutí je možné. Tedy ne zcela zastavit, ale zpomalit tento proces, dokážeme zcela určitě. Naprosto v každém věku může být žena krásná, úspěšná a pro opačné pohlaví velice přitažlivá.

V každém věku si naše pleť zasluhuje odlišnou péči. Pokud jsme mladí, pak si vůbec nějaké stárnutí neuvědomujeme, nepřipouštíme. Samozřejmě, času dost. Většinou se začneme touto otázkou zabývat až právě po třicítce. Co je ve třiceti jiného? Vždyť třicet let, není přece žádné stáří! To zcela jistě není, ale naše pleť již pomaličku stárnout začíná a my si toho začínáme všímat. Pokud chceme pleti zachovat co nejdéle vláčnost a pružnost, tak je nejvyšší čas, si maličko pomoci.

Jak se tedy po třicítce o svoji pleť co nejlépe starat?

♦K udržení hebkosti, vláčnosti a pružnosti, potřebuje naše pleť, vodu. Je zapotřebí pleť hydratovat a to jak vnějším, tak i vnitřním způsobem. Voda je nejdůležitější součástí našich životů a stejně tak tomu je také zde.

Hydratace pleti vnitřním způsobem. Jak jsem již zmiňovala, naše pleť v každém věku a ročním období, prostě neustále, potřebuje především vodu. Tedy je nutná dostatečná hydratace. Musíme dodržovat pitný režim. Denně bychom proto měly vypít nejméně dva litry tekutin. V případě tropických veder, samozřejmě o něco více. Čistá pramenitá voda bez bublinek, je nejlepší. Pokud chcete dlouho vypadat mladě, pitný režim nepodceňujte. Pozor na alkohol a přílišnou konzumaci kávy.

Hydratace pleti vnějším způsobem. Neustále na nás působí řada nejrůznější vnějších faktorů. Smog, prach, ústřední topení, klimatizace a tak bych mohla pokračovat dále. Je tedy potřeba pleť dostatečně chránit. Po třicátém roku našeho života, je již pleť maličko více, zranitelnější. Jak bych to řekla naprosto jednoduše. Prostě je potřeba, jakoby opatřit si ochranný filtr právě proti těmto vnějším vlivům, jestli si rozumíme. Tím ochranným filtrem, mám samozřejmě na mysli, naučit se používat krémy.

Používání vhodných krémů po třicátém roce života.

Abychom si ze součastného množství nabízených kosmetických produktů zvládly vybrat ten nejvhodnější, musíme dobře znát, svoji pleť. Kvalitu své pleti a zrovna tak její nedostatky. Hlavně bychom měly vědět, na jaký problém se chceme zaměřit, nebo zda toužíme třeba pouze prevenci. Tak schválně. Víte, jakou máte pleť? Víte, na jaké krémy se zaměřit? Víte co je důležité pro správný výběr? Že si nejste jistá? Podíváme se na to, alespoň v rychlosti společně.

Rozlišujeme čtyři druhy pleti.

♦ Normální pleť

♦ Suchá pleť

♦ Smíšená pleť

Mastná pleť

Alespoň trochu se v kosmetických přípravcích jistě orientujete a víte, do jaké z těchto skupin spadáte. Pokud ne, zjistěte si typ vaši pleti. Dle typu pleti, potom vybíráme vhodné kosmetické produkty, vhodné krémy.

Jak by měl váš „ domácí, kosmetický, každodenní program“ vypadat?

♦ Pleť je nutné pravidelně a důkladně čistit. Jedná se tedy o první krok naší domácí péče. Pravidelným čištěním pleti, mám na mysli dvakrát denně. Ráno i večer. Čistíme stejným přípravkem. Čištění večer – připravujeme svoji pleť pojmout veškerou péči, kterou ji hodláme na noc věnovat. Čištění ráno – zbavujeme pleť nežádoucích nečistot. V noci se potíme, dále je potřeba pleť vyčistit od noční péče a opět ji připravit pro celý den. Můžeme si to představit úplně jednoduše. Jako se oblékáme, než vyjdeme z domova do práce, stejně tak je potřeba „obléci“ také svoji pleť. Je potřeba naši pleť po celý den chránit.

♦ Dalším bodem jsou séra. Ano, séra. Po třicátém roce života, sérem rozhodně nic nepokazíte, naopak. Nebudete-li se o svoji pleť dostatečně starat právě v tomto věku, pak po čtyřicátém roce života na své pleti uvidíte výrazné změny. Pokud máte dané do vínku super geny, možná ne, ale jinak zcela jistě. Takže opět vybíráme dle typu pleti. Samozřejmě sérum vybíráme také s ohledem na váš věk. Pokud mluvíme o péči o pleť po třicítce, zde vám postačí pouze sérum noční. Kvalitní, určené k regeneraci vaši pleti po dobu spánku. Ve vyšším věku, používáme i sérum denní, ale v tomto věku ještě není potřeba. Něco si musíme nechat na později, co říkáte? Sérum nanášíme na vyčištěnou pleť. Tedy jako druhý krok, ihned po čištění.

♦ Pokračujeme hydratačním krémem. Hydratační krém nanášíme jako poslední „vrstvu“, jedná se tedy o krok třetí. Hydratační krém nám zajistí vnější hydrataci pleti po celý den či noc. Opět stačí stejný hydratační krém, ráno i večer.

Nic složitého, co myslíte? Lehká složitost přichází až po čtyřicítce. Zde je vhodné začít používat jak noční, tak i denní sérum, krémy na oční okolí a další doplňkovou péči. S trochou nadsázky, pro ty z nás, které nejsme zvyklé se o pleť starat, kroků jako od doktora. I my si naše kroky zopakujeme zcela jednoduše, pro váš lepší přehled.

Praktické kroky péče o pleť po třicítce.

Ranní péče.

  • Pleť vyčistíme vhodným přípravkem.
  • Pleť namažeme hydratačním krémem (ošetřená pleť krémem / make-up déle vydrží a lépe působí).
  • Make-up, nebo nejrůznější tonizační krémy.

Večerní péče.

  • Zbavíme pleť make-upu a opět důkladně vyčistíme vhodným přípravkem, stejně jako ráno.
  • Nanášíme sérum. Naše pleť se bude po dobu spánku lépe a rychleji regenerovat.
  • Naneseme hydratační krém, opět stejně jako ráno.

Pokud budete dodržovat tyto základní body péče o pleť, plus samozřejmě pitný režim, jisto jistě uvidíte výsledky. Vaše okolí uvidí výsledky. Naučte se včas o svoji pleť pečovat. Možná patříte k těm ženám, kterým stačí jeden krém a hotovo. Tolik kroků péče o pleť se vám zdá zbytečných a složitých. Věřte mi. Všechno je pouze o zvyku. Po nějakém čase, i když s přibývajícím věkem, budete provádět kroků stále více, vše se stane naprostou rutinou. Rutinou bez nějakého přemýšlení. Stejně jako čištění zubů či česání vlasů. Nic víc, nic míň.

A jak jsem se zmiňovala již na začátku. Pěkná, zářivá pleť, rovná se pěstěná pleť a naše sebevědomí. Pokud se krásné cítíme, potom na své okolí stejně tak i působíme a je nám to v plné míře vraceno zpět. Ruku na srdce. Potom přece všechny ženy toužíme.

autorem článku je Michelle Kraus