Ozdoba, kterou nevyměníme

Všichni ke svému vzhledu volí nějakou ozdobu, která by podtrhla nejen výsledek, ale také vaši osobnost. Ženy sahají zejména po špercích, jako jsou náušnice, náramky a podobně. Ale takovým velice originálním doplněk může být i tetování.

Je tetování ozdobou navždy?

Všichni víme, že nápad nechat si něco na své tělo vytetovat je velice odvážný, protože jde o věc, která nelze jen tak změnit. Pravdou sice je, že i tetování lze jistým zákrokem odstranit, ale jedná se o krok, který není moc příjemný. Navíc stále jde o zasahování do lidského těla. A právě proto, že jde o téměř nezvratnou věc, tak je velice důležité si promyslet, zda si tetování nechat pořídit anebo by bylo lepší si to rozmyslet. Je doba, kdy se vám to jeví jako parádní nápad, ale v takovém případě musíte myslet i na budoucnost.

Na to, jaké jsou vaše cíle, protože existují a taková povolání, kde je tato ozdoba těla nevhodná anebo přímo zakázaná. Pokud zvolíte někde malý vzor, který půjde popřípadě nějak zamaskovat, tak je všechno v pořádku. Ale zda máte raději odvážnější věci, tak se rozlučte třeba s prací lékaře a není to ani oblíbeným doplňkem na reprezentační pozice.

Tetování, které mě vystihuje

Velké problém je také v tom, co jako ozdobu vašeho těla zvolit. Milující matky si často nechávají vytetovat jméno anebo datum narození svých dětí. Ti, pro které hodně znamená hudba, tak volí téma houslového klíče a podobně. Velice oblíbené jsou také motivy ptáčků – jako jsou jednodušší racci anebo nenápadné vlaštovky, či také jemná peříčka. Odvážnější lidé se pouštějí rovnou do lidských obličejů a podobně. Podstatné je, aby pro vás tato ozdoba něco znamenala.

Jelikož je to doplněk, který vás bude provázen minimálně velkou část života, tak by měla mít nějaké opodstatnění. Jsou lidé, kteří si nechají vytetovat daný vzor jen, protože se jim to teď líbí, ale co bude za dalších dvacet let? Právě proto by v tom mělo být něco, v čem se odráží vaše osobnost. Někdo také volí citáty, které je posouvají dál. Záleží jen na vás, co bude zdobit vaši kůži.

Proč se na to starší lidé špatně dívají?

Pravdou je, že tetování je mnohdy odsuzováno, a to zejména starší generací. Není divu, protože v dané době nebývalo zvykem mít ozdoby přímo na kůži, a pokud už to někdo byl, tak šlo hlavně o vězně. A právě proto se jim tetování tak nelíbí, protože si to hned spojí s nějakou kriminalitou a podobně. A také jim musíme dát za pravdu, že na některé uznávané společenské akce je to velmi nevhodný doplněk, zejména pokud jde o nějaké velké tetování.

I vy můžete navštívit tetovací salon a nechat si udělat doplněk, který vás bude stále doprovázet, ale myslete na to, že jde o ozdobu, kterou nevyměníte, a která se ne vždy hodí do dané společnosti.