Krásné České Švýcarsko

České Švýcarsko je aktivní lokalita, ve které se protínají různé turistické a cyklistické stezky. Nejznámější je Gabrielina stezka, ta vede podél skal až na Pravčickou bránu, která je největším skalním mostem v Evropě. Udělejte si krásný výlet a podívejte se na tuto bránu z blízka. Podívejte se na Lenopád, který je na samé hranici s Německem.

O co jde?

Můžete se projet přívozem Labe a to neznačenou stezkou až k potoku, který tvoří pomyslnou hranici mezi Českem a Německem. Tento výlet pak můžete zakončit odměnou v podobě prohlídky jezírka, jež se vysekané do strmých pískovcových masivů a budete-li mít ještě chuť, tak se můžete podívat i dále pak proti proudu a obdivovat rampouchy, které lemují potok, nebo také skalní tábořiště s vyhlídkou.

Tento výlet lze zakoupit a trvá přibližně 4 hodiny. Dostanete k sobě průvodce, který vám ukáže ta místa, jež skutečně stojí za to vidět. Výlet není věkově omezen a je vhodný pro každého. Navštívit můžete také Lesní údolí a vydat se tudy za pivními speciály. Vydejte se do romantického údolí a navštivte pivovar.

TIP: při návštěvě jižních Čech vyzkoušejte ubytování Tábor, více informací o ubytování v článku na téma Knížecí Rybník

Lesní cesta je velmi pohodlná a povede vás proti proudu říčky Křinice. Ta svými meandry pod skalami tvoří naprosto dokonalou podívanou. Užijte si atmosféru, která je nabitá klidem a pohodou a to právě proto, že jsou místa, kterými budete procházet obklopeny skalními stěnami. Nahlédnout můžete také do jeskyně Vinný sklep, kde hlavně v zimě můžete obdivovat nádhernou zimní výzdobu, která je dílem přírody.

Ve městě Krásná Lípa pak můžete navštívit místní minipivovar. Ochutnat zde můžete místní speciál Falkenštejn a zkusit pak také můžete ještě jedno další pivo na čepu. Vydat se také můžete do pohádkového skalního města Tiské stěny. Nechte se zlákat bizardními tvary skalních věží, či průchody a cestičkami skalního města. Krásný pohled si můžete užít na jedné z upravených vyhlídek. Nenechte si ujít výlety po Českém Švýcarsku. Určitě je o co stát a pokud vás láká příroda a zajímavosti, tak neváhejte.