Jakou kabelku máte vy?

Vyznat se v módním světě neznamená, že byste měli mít jen přehled v tom, co je právě trendy. Samozřejmě, že je to důležité, ale stejně tak je důležité, abyste rozuměli i módním pojmům. Věděli jste, že každá kabelka má své označení?

Kabelka anebo nákupní taška?

Každá žena má ráda jak se říká velkou kabelku, protože se do ní toho hodně vejde. Módní označení pro takovou tašku je shopper. Většina žen, tuto kabelku využívají na každodenní nošení, ať už jdou jen do práce anebo na procházku s kamarádkou. Důvod je jednoduchý, protože kromě mobilního telefonu, peněženky a šminek se zde vejde dokonce i menší nákup. Nutností u této kabelky jsou dostatečně velká ucha, tak abyste si tašku mohli opravdu hodit přes rameno a také kvalita, aby opravdu unesla i váš nákup.

Nepleteme si shopper a weekender

Podobně jako je velká kabelka určena pro mnoho věcí i weekender slouží k tomu, abyste si odnesli všechno, co potřebujeme. Avšak je zde velký rozdíl, protože tato taška není typická kabelka. Spíše se jedná o doplněk, když potřebujete sebou vzít věci do posilovny anebo když jedete na víkend na chatu s přáteli a stačí vám jen pár kousků oblečení. Z toho vyplývá, že je mnohem větší, než velká kabelka a mnoho lidí jí označují jako sportovní tašku, právě proto, že jí využívají zejména při sportování.

Do práce patří business

Velmi oblíbené jsou i business kabelky, zejména pro ženy, které ke své práce potřebují nejen základní osobní věci, ale také různé dokumenty. Většinou to jsou kabelky, které na první pohled připomínají kufříky, protože je nutné, aby byly pevné, aby se nám důležité dokumenty nepokrčili. Rozhodně patří k elegantnímu stylu. A ačkoliv si mnozí myslí, že musí být jen černé a do práce není tomu tak, dnes je velká škála pestrých barev a klidně můžete s takovou kabelkou vyrazit i ven s kamarádkami.

Psaníčko vás nečeká jen na poště

Jistý druh kabelky je i psaníčko, avšak je to tak rozšířené a oblíbené, že tento pojem zná každá žena. Jedná se o velmi malou kabelku, která je jen do ruky. Ve výjimečných případech mohou být doplněny i drobným řetízkem. Rozhodně musíte počítat s tím, že do této kabelky téměř nic nedáte.  Mnohé ženy mají dojem, že psaníčka patří jen do divadla, na ples a podobné společenské akce. Avšak klidně si můžete koupit psaníčko, které se hodí na párty či večerní diskotéku.

I pytel je moderní

Jedna z variant je také velká kabelka, která svým vzhledem připomíná pytel, a proto jí také tak označujeme. Hodí se spíše k sportovnímu oblečení, ale její výhodou je, že velká, takže do ní dáte mnoho věcí. Avšak tyto věci budete velice dlouho hledat, protože jsou v jedné velké kapsy, která je nahoře stáhla.

Kabelek je opravdu mnoho, avšak pokud chceme být moderní, musíme znát aspoň základní pojmy, ať víme, co si máme kupovat.