Jak se donutit studovat jazyk

Cizí jazyk je dnes alfou a omegou každého člověka, a jestliže nevládnete minimálně angličtinou, pak se můžete s lukrativnějším zaměstnáním rozloučit. Každá z nás ale stoprocentně zná ten pocit, kdy by se i chtělo, ale nějak to z určitého důvodu nejde. Donutit se učení některému z cizích světových jazyků není vůbec jednoduché. Existuje ale celá řada různých metod, které k tomu mohou vést. Uveďme si tedy takový přehled možností, které se nám z hlediska donucení se učení cizímu jazyku nabízejí.

Sledujte filmy v originálním znění

Jestliže nepatříte mezi fanynky klasického učení se opakováním slovíček z učebnic, pak si prostě pusťte film v původním znění. Ideální bude, když si snímek pustíte v původním znění s cizími titulky. Pokud zvolíte film s našimi titulky, tak z angličtiny příliš mít nebudete, jelikož si spíše budete číst titulky a nebudete vnímat zvuk. Optimální je vybrat nějaký jednoduchý film, a to klidně ze začátku i animovaný určený spíše dětem.

Přečtěte si knihu

Další nenásilnou možností učení se cizímu jazyku je přečtení si nějaké zajímavé knihy. Volit můžete klidně i originál. Na počátku je ovšem spíše vhodnější najít si knihu, která je sice napsána v některém cizím jazyku, ale je zjednodušena. Vhodní jsou i tuzemští autoři přeložení do angličtiny anebo jiného jazyky. Pro začátek nejsou špatné ani komiksy anebo dětské knihy, v nichž jsou známé pohádky.

Poslouchejte a povídejte si

Výbornou a hlavně efektivní metodou učení se cizího jazyka je jeho poslech. I písničky vašich oblíbených interpretů v angličtině mohou být naprosto perfektní k tomu, abyste se naučila minimálně několik slovíček. Poslouchat můžete v jakékoli situaci třeba v dopravních prostředcích. Výborné jsou ale i audioknihy. Pokud si budete navíc povídat doma se svými blízkými v angličtině anebo jiném jazyku.