Jak rychle a dokonale umýt okna

Vždy, když se blíží jaro, nálada některých z nás prudce klesá. Děje se tak především při pohledu na doslova zaneřáděná okna, přes která už nejde ani moc vidět. Jestliže je tomu tak i u vás, nemusíte zoufat, jelikož okna lze umýt poměrně rychle a ne nijak extrémně namáhavě. Profesionálové v umývání oken se z vás určitě nestanou, nicméně při výběru toho správného vybavení můžete ušetřit značnou porci času a věnovat se pro vás nějakým užitečnějším a hlavně zábavnějším aktivitám!

Neřešte příliš babské rady!

Babské rady jsou většinou to nejlevnější, co je k dispozici. V drtivé většině případů tomu ale odpovídá i výsledný efekt. První z nich radí používat světlý pudink. Ten se rozpustí ve vodě a roztokem se pak umyjí okna. Následně po vyschnutí dojde k vyleštění suchým hadříkem. Mnohé rady také hovoří o leštění novinami, které je ovšem velmi efektivní a využívá se dodnes. Na pomoc si ale vezměte opravdový novinový papír a ne papír povoskovaný, z nějž jsou vyrobeny reklamní letáky.

Stěrka jako hlavní pomocník

Hodně důležitý je před umýváním oken výběr kvalitní stěrky. Pokud máte doma malá okna, pak jsou optimálnější stěrky, jejichž stírací pole není nijak extrémně široké. Při výběru stěrky si dejte pozor hlavně na její pevnost a na gumu, jíž je stěrka vybavena. Ta může být v některých případech hodně tvrdá, což není dobré. Stěrka tak nepřilne k oknu a vám na skle pak zůstanou nečistoty.

Kvalitní výbava profesionála

Jestliže chcete mít s umýváním oken co možná nejmenší starosti, pak se vybavte podobně jako profesionál. Co byste tedy měli ve svém úklidovém arsenálu na okna mít?

  1. oboustrannou stěrku na umývání oken
  2. pevné papírové ubrousky
  3. dostatek čisté vody
  4. čistící přípravky s obsahem alkoholu (nezůstávají po nich stopy)
  5. leštící přípravky
  6. utěrky, jejichž základem je mikrovlákno