5 ověřených tipů na redukci hmotnosti

Hubnutí jde opravdu zdravě a světe div se i bez hladovění. Stojí si za tím tým nutričních specialistů z portálu Hubnibezhladu.cz, kteří se věnují tvorbě jídelníčků na míru. Vyzpovídali jsme je (a ač se jim moc nechtělo prozrazovat svá know-how) a máme zde pro vás 5 ověřených tipů na shození kil.

  1. Vyvarujte se velkého množství masa

Maso jako takové není špatné (jak pro tělo, tak hubnutí), ale průmyslově zpracovávaná masa (běžně k dostání v supermarketech) jsou nacpaná růstovými hormony a dalšími nepřirozenými látkami, které nám rozhodně neprospívají. Doporučujeme tedy zvýšit kvalitu za současného snížení množství – nemusíte mít každý den steaky, stačí občas. A třeba z prověřeného zdroje, například od farmáře v BIO kvalitě.

  1. Čerstvá zelenina a ovoce

Oživte svůj jídelníček na hubnutí například lilkem, cuketou, dýní, chřestem a tolik teď oblíbenou červenou řepou. Všechny tyto přírodní zdroje energie a vitamínů obsahují vysoké množství vlákniny, která vám pomůže pročistit tělo. Čerstvost je základ – jak u zeleniny, tak ovoce.

  1. Nepřepalujte jídla

Když už chcete smažit, používejte třeba přepouštěné máslo, které má vysoký bod varu, takže se nepřepaluje zrovna lehce a jídlo získá krásnou jemnou máslovou příchuť. Ghí (neboli přepouštěné máslo) je podstatnou součástí mnoha léčebných procedur v prověřené Ajurvédě – indickému systému zdraví, který existuje už tisíce let.

  1. Zbavte se chemických příměsí

V mnohých jídlech je nadbytečné množství emulgátorů, konzervantů a jiných nepřirozených přidaných látek, které tam nemají co dělat. Naše těla si s nimi neumí poradit – dříve nebo později vědci zjistí, jaké jedy do sebe neustále cpeme konzumací průmyslově zpracovaných jídel. Takže: čtěte etikety a vybírejte si ty nejčistší produkty.

  1. Zastavte se

Možná vám tato rada přijde zvláštní, ale má své opodstatnění. A to nejenom pro tělo (půst), ale i mysl (očista). Pokud jste doteď jedli tzv. junk food (nekvalitní průmyslové jídlo) nezachráníte se den ze dne skvělým a zdravým jídelníčkem. Musíte dát tělu šanci se očistit.

Zastavte trávení na jeden den, například jednou za dva týdny – dejte si půst (buď na čisté vodě, nebo džusech). Nebojte, vaše tělo to zvládne. A krásně se pročistí a vy budete mít větší energii potřebnou pro boj s nadbytečnými kily.

Možná se budete divit, proč vám v našich prověřených tipech nenutíme hromadu pohybu. Ten je sice opravdu důležitý pro zdravé tělo (i duch), ale při hubnutí je klíčová strava. Na té vše stojí a padá.

Článek jsme sestavili ve spolupráci s webem Hubnibezhladu.cz, jejichž specialisti na výživové poradenství pomohli už mnoha ženám zhubnout. Díky za jejich práci a informace potřebné pro tento článek. Hubnutí zdar!